پاکستان پس از تویت ترامپ، اقدام به اخراج مهاجرین افغان کرد

۱۴ جدی ۱۳۹۶

بعد از تویت جنجال برانگیز ترامپ علیه اسلام آباد، پاکستان اعلان کرده است که 1،6 میلیون مهاجر افغانستانی که در این کشور زندگی می‌کنند باید این کشور را ترک کنند.
دونالد ترامپ در تویت شب سال نو خود پاکستان را حامی تروریسم معرفی کرد و گفت پولی که آمریکا به پاکستان بخاطر مبارزه علیه تروریسم می داد حماقت بود.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از trtworld اعلامیه کمیته امنیت ملی توسط کابینه فدرال تایید شده است و پس از ارسال به نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل کمک های 255 میلیون دالری به تعویق افتاد و هیلی گفته است که پاکستان بازی دوجانبه را برای سال‌ها با ما بازی کرده است.
در بیانیه دفتر کابینه همچنان آمده است که اقتصاد پاکستان از مدت طولانی به میزبانی پناهدگان افغانستانی تحویل داده شده است و شرایط کنونی این توانایی را ندارند.
کشور پاکستان اعلام کرده است که بعد از تاریخ 31 دسامبر 2017 -1.6 میلیون مهاجر افغانستانی دیگر اجازه ماندن در این کشور را ندارند.
این در حالیست که کابینه پاکستان در حال بررسی پیشنهاد اعطای کارت‌های (POR) برای پناهدگان است که تحت یک توافق سه جانبه با افغانستان و (UNHCR) داده خواهد شد.

آمریکا

افغانستان

پاکستان

ترامپ

مهاجرین


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.