پاکسازی سوریه ، همچنان ادامه دارد

11 ژوئن 2013

ارتش سوریه یک هفته پس از در اختیار گرفتن کنترل شهر راهبردی قصیر، در مقابله با شورشیان برخوردار از حمایت خارجی در سراسر این کشور به موفقیت‌های بیشتری دست یافته است.دمشق همچنين برخي از کشورهاي غربي و متحدان منطقه‌اي آن‌ها از جمله عربستان سعودي، قطر و ترکيه را به تامين بودجه و تجهيز تسليحاتي شورشيان معارض دولت سوريه متهم کرده است.

 ارتش سوریه روز دوشنبه دست‌کم ۳۵ شورشی را در یک عملیات کمین در غوطه در حومه شرقی دمشق از پادرآورد.سربازان سوری در مقابله با شورشیان انواع سلاح‌های مختلف را نیز کشف و ضبط کردند. واحدهای ارتش سوریه همچنین بار دیگر امنیت را در روستاهای استان حما در مرکز این کشور برقرار کردند. آن‌ها حمله به پایگاه لشگر هفدهم ارتش سوریه در استان رقه در شمال شرق سوریه را نیز دفع کردند.

در همین حال سوری‌ها در استان حمص در غرب این کشور آزادسازی قصیر را جشن گرفتند. آن‌ها در حالی‌که پرچم‌های سوریه را در دست داشتند و شعارهایی سر داده بودند در خیابان‌های حمص راهپیمایی کردند. نیروهای سوریه هفته گذشته و در پی چند هفته درگیری شدید با شورشیان برخوردار از حمایت خارجی توانستند کنترل شهر قصیر را در دست بگیرند. سربازان سوری در عملیات قصیر از حمایت نیروهایی از جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان برخوردار بودند.

ارتش سوریه در حال حاضر کنترل اغلب شهرها و روستاهای مجاور مرز لبنان را در اختیار دارد. سوريه از مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامي بوده است. در خشونت و ناآرامي‌هاي اين کشور بسياري از سوري‌ها از جمله تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي و نظامي کشته شده‌اند.

دولت سوريه مي‌گويد اين ناآرامي‌ها از خارج کشور طراحي مي‌شوند و گزارش‌ها نشان مي‌دهند، شمار بسيار زيادي از شورشيان معارض دولت دمشق، اتباع خارجي هستند.

آمریکا

القاعده

ایران

بشار اسد

سوریه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.