ویکی لیکس: اردوغان از قبل پلان سقوط طیاره روسیه داشت

۱۶ قوس ۱۳۹۴

635703975333613579سایت افشاگر ویکی لیکس تایید می کند، اردوغان رئیس جمهور ترکیه از ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ پلان داشته است ، طیاره قوای هوایی روسیه را مورد هدف قرار دهد. Fuatnavni نام مستعار یکی از وبلاگ نویسان مخالف ترکیه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر این اطلاعات را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، Fuatnavni در تاریخ ۱۲ اکتبر نوشت، اردوغان از شکست در انتخابات پارلمانی هراس دارد و بخاطر افزایش محبوبیت دولت اش گزینه از بین بردن طیاره قوای هوایی روسیه را انتخاب کرده است.

این وبلاگ نویس به طور منظم آنچه در بین مقامات ارشد این کشور اتفاق می افتاد، گزارش میداد. این وبلاگ نویس فعالیت اش را دقیقا در زمان انتشار رسوایی فساد مالی در سال ۲۰۱۳ آغاز کرد. تحقیقات و بررسی در مورد رسوایی های فساد مالی در ترکیه زمانی که تحقیقات به نزدیکان اردوغان رسید، متوقف گردید.

براساس گزارش رسانه ها، در حال حاضر مشخص نشده که این وبلاگ نویس چی کسی است که خود را با نام مستعار پنهان می کند، اما اطلاعات دقیقی را در مورد ساختار قدرت ترکیه منتشر می کند. ممکن است، این وبلاگ نویس “Fuatavni ” یک نفر نباشد، بلکه یک گروه از نویسندگان مخالف این کشور باشد.

قابل ذکر است، حزب عدالت و توسعه حزب حاکم در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر نتوانست اکثریت کرسی ها را بدست آورد. بنا براین، گزینه- هدف قرار دادن طیاره قوای هوایی روسیه طبق نوشته این وبلاگ نویس حذف گردید.

اردوغان

روسیه،

طیاره،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed