ونزوئلا با توطئه اقتصادی مقابله می‌کند

۱۲ عقرب ۱۳۹۲

وزیر نفت ونزوئلا از تلاش گروه‌های مخالف مورد حمایت امریکا برای ایجاد هرج و مرج و بی‌ثباتی در کشورش خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رافائل رامیرز که ریاست شرکت نفت دولتی “پی دی وی اس ای” را نیز به عهده دارد این سخنان را در مصاحبه اخیر خود با ۲ شبکه تلویزیونی خصوصی مطرح کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اخیرا آنچه را که طرح امریکا برای سرنگونی دولت سوسیالیست خود خواند محکوم کرده بود.

مادورو تاکید کرد امریکا توطئه‌‌ای برای فروپاشی و سرنگونی دولت ونزوئلا دارد که از طریق هدف قرار دادن ذخایر مواد غذایی، برق و سوخت این کشور محقق می‌‎شود، رئيس جمهور ونزوئلا در ۳۰ سپتمبر دستور اخراج سه ديپلمات سفارت امريکا را به اتهام توطئه برای خرابکاری اقتصادی صادر کرد.

با این وجود، مخالفان به جای امریکا، مادورو را عامل مشکلات اقتصادی کشورشان معرفی کرده و می‌گویند وی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد چرا که دیپلمات‌های امریکایی از جمله کلی کيدرلينگ، کاردار سفارت امريکا در ونزوئلا را اخراج کرده است.

خوزه کانتریراس، سخنگوی مخالفان ونزوئلا در این باره گفت : مضحک است که بگوییم این بانوی نجیب امریکایی ممکن است در خرابکاری علیه ارائه خدمات الکتریکی یا چیزی نظیر آن دست داشته باشد، وی یک بانوی معمولی و بی آزار است.

حامیان مادورو بر خلاف مخالفان وی معتقدند که دولت با اخراج این ۳ دیپلمات با خرابکاری و توطئه امریکا مقابله کرد.

روی دازا، قانون‌گذار ونزوئلایی در این زمینه گفت : اخراج این ۳ دیپلمات در راستای یک دلیل هدفمند صورت گرفته است، که همان قدرت ما در اتخاذ یک تصمیم سیاسی برای مقابله با توطئه است، طرح امریکا ایجاد اختلال در زندگی مردم و روند تامین برق را شامل می شد که اجرای آن برای دسمبر آینده برنامه ریزی شده بود.

اين در حالي است که در پی خودداری هوگو چاوز، رئیس جمهور سابق ونزوئلا از پذيرش سفير جديد امريکا، امريکا و ونزوئلا از سال ۲۰۱۰ سفيری در پايتخت يکديگر نداشته‌اند.

اقتصادی،

توطئه،

مقابله،

ونزوئلا ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.