ولسوالی چهاردره قندوز از تصرف طالبان خارج شد

۲ سرطان ۱۳۹۴

وزارت دفاع با پخش خبرنامه ای اعلام کرد که نيروهاى امنيتى، ولسوالى چهاردرۀ ولايت قندوز را با کشتن ٨٥ مخالف مسلح دوباره تصرف نمودند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در خبرنامه ی وزارت دفاع آمده است که چهاردره در جریان عملیات موفقانه مشترک تصفیوی منسوبین نیروهای دفاعی و امنیتی کشور صبح امروز، به تصرف نیروهای امنیتی درآمده و مخالفان مسلح متحمل تلفات سنگين جانی و مالی گردیدند.

وزارت دفاع ميگويد که در جریان این عملیات ٨٥ مخالف مسلح از پا درآمده و ١٥ تن دیگرشان نیز زخم برداشته اند.

در همین حال مقامات امنیتی این ولایت میگویند: عمليات بازپسگيرى چهاردره توام با حملات هوايى بوده و نيروهاى تقويتى از طريق يرگنک سرحد ولايت بغلان و شهر قندوز به سوى چهاردره نيز سوق داده شده است.

قوماندان قوت هاى زمينى وزارت دفاع نیز ديروز گفته بود که ٥٠ تن از نيروهاى امنيتى در چهاردره در محاصرۀ طالبان بوده و براى آنها از طريق هوا غذا پرتاب ميگردد و اين سربازان درجريان تصفيۀ ولسوالى از محاصره بيرون خواهند شد.

گفته میشود در دوروز گذشته که چهاردره در تصرف طالبان بود، اکثر خانواده ها ، منازل شانرا ترک کرده و تعداد انگشت شمار یباقى مانده اند که در صورت امنيت مطمئن بيجا شدگان دوباره برخواهند گشت.

این در حالی‌ست که ولسوالی دشت ارچی قندز نیز روز گذشته از سوی طالبان تصرف شده و گفته می‌شود عملیات برای بازپس‌گیری این ولسوالی نیز جریان دارد.

گروه تروریستی طالبان تاحال در مورد از دست دادن چهاردره چيزى نگفته اند.

 

چهاردره،

طالبان،

قندوز،

نیروهای امنیتی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed