وزیر دفاع مالیزیا برای اعزام نیرو نظامی به قدس اعلام آمادگی کرد

وزیر دفاع مالیزیا در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، برای دفاع قدس اعلام امادگی مسلحانه کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  به نقل از تودی آنلاین، «هشام الدین حسین»، وزیر دفاع مالیزیا در هفتاد و یکمین نشست عمومی حزب «یومنو» از آمادگی نیروهای مسلح این کشور برای اعزام شدن به خاورمیانه و دفاع از قدس خبر داد.

وی در این خصوص اعلام کرد: به دنبال اقدام اخیر آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، نیروهای مسلح مالیزیا آماده هستند تا در صورت لزوم برای دفاع از این شهر به خاورمیانه اعزام شوند.

هشام الدین حسین در ادامه افزود: ما هفته گذشته با شنیدن این اخبار نگران کننده که می تواند ثبات ژئوپلیتیک جهانی را تحت تأثیر قرار دهد، متعجب شدیم. ما آماده اجرای هر دستوری از سوی فرمانده نیروهای مسلح مالیزیا هستیم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته در یک سخنرانی رسمی در کاخ سفید اعلام کرد که «قدس» را به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل به رسمیت شناخت.

این اقدام دولت آمریکا خشم مسلمانان را در سراسر جهان برانگیخت و بسیاری از کشورها از جمله مالیزیا که همیشه حامی فلسطینیان بوده است این اقدام آمریکا را محکوم کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *