وزیر خارجه خواهان ادامه همکاری های مشترک ناتو به افغانستان شد

۱۸ قوس ۱۳۹۵

صلاح الدين رباني، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در اجلاس وزراي امورخارجه كشورهاي عضو ناتو، خواهان ادامه همکاری های مشترک ناتو به افغانستان شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزیرخارجه افغانستان عصر دیروز در نشستی که پيرامون افغانستان با حضور کشورهای سهیم در مأموریت حمایت قاطع ناتو در بروکسل برگزار شده بود، سخنرانی كرد.

صلاح الدین ربانی در اين سخنراني با ابراز امتنان از تجديد تعهد ناتو به ادامه حمايت و همكاري با افغانستان اظهارداشت: “کمک های ناتو و کشورهای عضو آن به افغانستان، در واقع سرمایه گذاری برای امنیت و ثبات کشورهای شما و جهان نیز می باشد.

وی تاکید کرد که ما خواهان ادامه این همکاری مشترک و نیل به دست آوردهای مشترک مان برای منافع متقابل می باشیم.”

آقاي رباني همچنان دستآورد هاي اخير دولت افغانستان در بخش هاي امنیتی، حکومتداری خوب، اصلاحات انتخاباتي، صلح، همکاری های منطقه ای و حقوق بشر را بر شمرده افزود: “در ماه های اخیر، رهبری حکومت وحدت ملی روی یک تعداد از موضوعات مهمی که برای استقرار صلح و ثبات و تحکیم دموکراسی در کشور ما ضروری می باشند، به توافق رسیده اند.

وی گفت: این تحول مهم بخشی از تلاش های وسیع ما جهت تقویت ثبات سیاسی و وحدت ملی و همچنان حراست از منافع ملی افغانستان می باشد.

وزير امور خارجه کشورمان به روابط عميق راهبردي افغانستان با ناتو اشاره كرده و تأكيد كرد كه روابط افغانستان با ناتو وارد مرحله شراكت راهبردي و استراتژيك شده و به همين دليل افغانستان در نظر دارد كه با كسب حمايت و توافق كشور هاي عضو اين سازمان، براي ارتقاي بيشتر سطح روابط و همكاري اش با ناتو، نمایندگی رسمی خويش در مقرِّ ناتو را تأسيس كند.

افغانستان

حمایت قاطع ناتو

ربانی

صلاح الدین

نشست بروکسل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.