وزیر خارجه افغانستان در نشست وزرای امور خارجه ناتو سخنرانی کرد

۲۳ ثور ۱۳۹۴

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر روز چهارشنبه (۲۳ ثور) ضمن اشتراک در نشست وزرای امور خارجه ناتو، در شهر انتالیای کشور ترکیه، سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از سخنانش گفت: جا دارد که از دعوت سرمنشی ناتو از اینجانب برای اشتراک در نشست امروز و از مهمان نوازی جمهوری ترکیه از این نشست اظهار سپاس و امتنان نمایم.

وی خاطرنشان کرد ما فداکاری بی دریغ ناتو طی چهارده سال گذشته در افغانستان را به دیده قدر نگریسته، پیشرفت های قابل ملاحظه در کشور خویش را مدیون آن می دانیم.

او افزود: ماموریت فعلی حمایت قاطع ناتو در افغانستان فرصت مؤثری را برای ارتقای قابلیت های سربازان و افسران نهاد های دفاعی و امنیتی کشور ما در بخش های مدیریت و رهبری فراهم ساخته است.

آقای ربانی تاکید کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، با توانمندی و شجاعت، مسئولیت تأمین امنیت مردم، دفاع از کشور و مقابله با دشمن را مستقلانه بر عهده گرفته اند، اما با در نظرداشت تهدیدات در حال ظهور، نیاز است که چگونگی ادامه حمایت جامعه جهانی از این نیروها، با بررسی واقع بینانه اوضاع کشور، تعیین گردد.

براساس معلومات وزارت امور خارجه کشور، هدف از اشتراک هیئت افغانستان نشست وزرای خارجه ناتو در ترکیه، بحث و صحبت در مورد ارزیابی مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان تا اخیر سال ۲۰۱۶، مشارکت پایدار ناتو با افغانستان پس از سال ۲۰۱۶ و مطرح شدن چگونگی ادامه همکاری های مالی ناتو در نشست آینده سران این سازمان در وارسا، تشکیل می دهد.

گفتنی است که در نشست امروز، روی ادامه مشارکت دوامدار ناتو با افغانستان توافق به عمل آمد و در مورد ادامه همکاری این سازمان با افغانستان با روحیه مثبت بحث صورت گرفت.

ترکیه

ربانی

سخرنانی

سفر وزیر خارجه

ناتو

نشست

وزیر خارجه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed