وزرای پیشنهادی از مجلس نمایندگان رای اعتمادگرفتند

۳ میزان ۱۳۹۲

ارگ ریاست جمهوری چهار نفر از نامزد وزراء و اعضای دادگاه عالی کشور را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رئیس جمهور کرزی عمرداوودزی به عنوان نامزد وزارت امور داخله، اکرم اخپلواک به حیث نامرد وزیر سرحدات و قبایل، برات علی متین به عنوان اعضای کلیدی دادگاه عالی و نصرالله ستانکزی را به عنوان عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی کشور هفته گذشته برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی کرده بود.

در جلسه امروز (چهارشنبه) اعضای مجلس نمایندگان برای دادن رای اعتماد به این نامزدان پیشنهادی حکومت به پای صندوق رای رفتند و در نتیجه رای گیری سه تن از افراد پیشنهادی توانستند که رای اعتماد را از مجلس بدست آورند.

در نتیجه ی شمارش آراء عمر داوودزی با کسب 153 رای توانست سمت وزارت امورداخله به عهده بگیرد و همچنین اکرم خپلواک با کسب 132 رای به عنوان وزیر سرحدات اقوام و قبایل گماشته شد.

همچنین برات علی متین با کسب 154 رای عضویت دادگاه عالی (ستره محکمه) کشور را بدست آورد اما نصرالله استانکزی با کسب 106 رای نتوانست که اعتماد اعضای مجلس را به عنوان عضو کمیسیون نظارت بر  تطبیق قانون اساسی بدست آورد.

اعضای دادگاه

رای اعتماد

مجلس

نمایندگان

وزرای


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.