وزرای خارجه افغانستان و چین در «بیجنگ» با هم دیدار کردند

۵ جدی ۱۳۹۶

وزرای خارجه افغانستان و جمهوری خلق چین شام دیروز (4جدی) در «بیجنگ» با هم دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه که به منظور اشتراک در نشست سه‌جانبه وزیران امور خارجه افغانستان، چین و پاکستان، در رأس هیئت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی افغانستان به چین سفر کرده است و در حاشیه این نشست وزرا خارجه دو کشور با هم دیدار کردند.

وزیر امور خارجه افغانستان از ابتکار چین برای برگزاری این نشست سه‌جانبه و میزبانی از آن ابراز سپاس نموده و نقش سازنده چین و تلاش‌های آن کشور‌ در راستای تحکیم روابط میان کشورهای همسایه را ستودنی خواند.

صلاح الدین ربانی همچنان از همکاری‌های ارزنده چین در زمینه‌های گوناگون به‌ ویژه در مبارزه با تروریزم به مثابه تهدید مشترک و حمایت آن کشور از تلاش‌های دولت افغانستان در راستای صلح اظهار امتنان نموده و تأکید ورزید که دولت افغانستان صلح را مهم‌ترین اولویت و گفتگو را بهترین گزینه برای حل قضایا می‌داند.

سپس، وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین از دستاوردهای دولت افغانستان در مبارزه با تروریزم قدردانی نموده و بر تعهد آن کشور برای ادامه همکاری با افغانستان در ساحات مختلف و حمایت از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان تأکید ورزید.
در ادامه این ملاقات، وزیران امور خارجه دو کشور روی همکاری‌های دوجانبه و منطقوی در عرصه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی به صورت همه‌جانبه بحث و تبادل نظر کردند

 

چین افغانستان

نشست

وزرای خارجه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.