واکنش شورای ولایتی بغلان در پیوند به سفر استاد عطا؛ رهبران حکومت به قانون اساسی پابند نیستند

3 دسامبر 2017

شماری از اعضای شورای ولایتی بغلان در واکنش به اجازه نیافتن هواپیمای حامل استاد عطامحمد نور و باتور دوستم به سفر کندهار، این اقدام حکومت را خودکامه‌گی، خلاف ارزش های حقوق بشری و آزادی بیان می‌خوانند.

داکتر صفدر محسنی ریس شورای ولایتی بغلان طی یک کنفرانس مطبوعاتی امروز (یک‌شنبه) می‌گوید: “ممانعت رفتن والی بلخ، باتور دوستم و همراهانش در نشست کندهار از سوی حکومت، در واقع خفه نمودن صدای عدالت خواهی و نه گفتن در برابر آمدن اصلاحات در درون نظام است.”

ریس شورای ولایتی بغلان می‌گوید، عملکرد استبدادی رهبران حکومت به وضوح می‌رساند که آنان خود به قانون اساسی پابند نیستند و بر خلاف دموکراسی و آزادی بیان در حرکت استند.

شمس الحق بارکزی عضوی شورای ولایتی بغلان نیز ازین اقدام حکومت انتقاد می‌کند.

وی می‌گوید، باورهای گذشته را که در حصه ایجاد وحدت میان اقوام و پایان یافتن چالش ها، از سوی ریس جمهور غنی داشتند، حالا به نا امیدی مبدل شده است.

این عضوی شورای ولایتی بغلان می‌گوید، نشست کندهار در تأمین وحدت میان اقوام و آمدن اصلاحات در نظام تأثیرات چشم‌گیری دارد و اجازه نیافتن شماری از چهره های سیاسی شمال کشور بیانگر این است که “ریس جمهور در کشور صلح نمی-خواهد.”

آنان ضمن اینکه حمایت شان را از نشست کندهار اعلام کردند، از حکومت خواستند که بخاطر آمدن اصلاحات در نظام و ایجاد وحدت میان اقوام به اقدامات “زیان‌بار” خود خاتمه بدهد.

در عین حال بشیراحمد تیینج عضوی شورای ملی و از نزدیکان معاون اول ریاست جمهوری نیز اقدام حکومت را خلاف آزادی بیان و دموکراسی و خفه کردن صدای عدالت خواهی در کشور می‌خواند.

این درحالیست که دو روز پیش اعضای شورای ولایتی بغلان حمایت شان را از عطامحمد نور والی بلخ و ایتلاف نجات برای افغانستان اعلام نموده بودند.

استاد عطا

حکومت

شورای ولایتی بغلان

قانون اساسی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.