واکنش ریاست امنیت ملی در پیوند به بازداشت علیپور

ریاست امنیت ملی بعد از شدت واکنش های مردمی در قبال بازداشت فرمانده علیپور واکنش نشان داده و با نشر اعلامیه ای در این رابطه وضاحت داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، متن اعلامیه ریاست امنیت ملی که امروز (۵قوس) به نشر رسیده؛ از این قرار است:

«بازداشت عبدالغنی علی پور قوماندان مسلح غیر مسئوول

عبدالغنی علی پور فرزند علی محمد بتاریخ ۴ قوس ۱۳۹۷، توسط نیروهای امنیتی در ساحه قلعه قاضی ناحیه هژدهم شهر کابل بازداشت گردید.

نامبرده در اوایل سال ۱۳۹۵ گروه مسلح غیر مسئول با کمیت ۱۵۰ تن تشکیل داد که این افراد مجهز با سلاح های سبک و سنگین بوده و به فعالیت های غیرقانونی مانند باجگیری از زمینداران، تجار و شرکت های خصوصی؛ اخاذی های غیر قانونی از اهالی بهسود به بهانه های مختلف؛ مسلح سازی و حمایت افراد و گروه های جرمی برای انجام فعالیت های غیرقانونی آزار و اذیت مردم بطور متداوم مشغول بود.

چندی قبل زمانی که نیروهای امنیتی مستقر در حصه اول ولسوالی بهسود مانع کارهای غیر قانونی وی گردیدند بالای پرسونل آنها حمله مسلحانه نموده و ۵ تن از پرسونل پولیس ملی را با تجهیزات و واسطه نقلیه شان به اسارت گرفت.

نیروهای امنیتی کشور در لیل ۱۳ بر ۱۴ میزان سال روان وی و افرادش را در قریه اسد آباد ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور محاصره نمودند؛ اما از اینکه باعث شهادت و زخمی شدن هموطنان ما نگردد محاصره شکسته و علی پور از ساحه متواری گردید.

مسئولیت و عدم مسئولیت جرمی مظنونین توسط محاکم با صلاحیت و نهادهای مسئول دولت جمهوری اسلامی افغانستان تثبیت میگردد، نه اقارب، دوستان، افراد عادی و یا گروه های غیر رسمی.

مسئولیت نهادهای امنیتی تحکیم قانون است و هر فرد یا گروه که مانع تحقق حاکمیت قانون گردد، متخلف شمرده میشود و با او برخورد جدی قانونی صورت میگیرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *