اسد ۱۷, ۱۳۹۹

واکنش ارگ ریاست جمهوری به خواست جمعیت اسلامی افغانستان

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نسبت به خواست حزب جمعیت اسلامی افغانستان واکنش نشان داد و بر ادامه کار “محمد حنیف اتمر” در مشاوریت امنیت ملی افغانستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، صلاح الدین ربانی سرپرست حزب جمعیت اسلامی افغانستان روز دوشنبه در یک نشست خبری موفق این حزب را در پویند به حوادث اخیر در کشور اعلام کرد و خواهان برکناری تمام مقام‌های امنیتی به ویژه مشاور امنیت ملی شد.

با این حال ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای در واکنش با خواست جمعیت اسلامی نوشت: درنظرداشت حساسیت زمان و شرایط خاص که کشور از آن عبور می‌نماید، نخبگان سیاسی، مقام‌های دولتی وبزرگان کشور با وحدت نظر و حفظ اجماع، برای فایق‌آمدن به مشکلات موجود کشور همت گمارند.

در اعلامیه آمده است: طبق فیصلۀ رهبری حکومت وحدت ملی، تمام حوادث اخیر بصورت شفاف و به شمولیت کسانیکه ازاین حوادث متضرر شده‌اند، تحت بررسی همه جانبه قرار دارد که در پایان نتایج آن با مردم شریک خواهد شد.

ریاست با اشاره به اظهارات صلاح‌الدین ربانی گفته شده است که سمت مشاوریت امنیت ملی کشور، سمت اجرایی در بخش امنیتی نیست، مشاور امنیت ملی وظیفۀ خویش را با کمال صداقت به مهین انجام داده و می‌دهد.

اعلامیه می افزاید: پیشداوری‌ها در مورد مسوولان بخش امنیتی به دور از پروسه‌های رسمی که در جریان است، می‌باشد و صرفا سبب تشویش و پراکنده‌شدن تمرکز قوای مسلح در وظایف خطیر گردیده و نیز باعث تشویش اذهان عامه می‌گردد که از آن صرفاً دشمن سود می‌برد.

ریاست جمهوری تاکید کرد، تمام شخصیت‌های که مسوولیت امور کشور را عهده‌دار هستند، در قبال کشور مسوولیت دارند و در خصوص موضوعات باید مسوولانه عمل نمایند.

همچنان ریاست جمهوری از تمام شخصیت‌ها، نهادهای سیاسی، مدنی و اجتماعی در کشور توقع دارد که نظر به حساسیت وقت و زمان، از درایت کامل کار گیرند و مانع اهداف دشمنان مردم افغانستان گردند که همانا تفرقه‌افگنی در صفوف ملت است.

در اعلامیه گفته شده که افغانستان فردا میزبان نشست مهم تحت نام “پروسۀ کابل” خواهد بود که حمایت از آن وظیفۀ ملی و افغانی همه ماست و به‌منظور بیرون‌رفت از چالش‌ها و مشکلات، اکنون اجماع منطقوی و جهانی به‌وجود آمده‌است؛ مشکل ایجادکردن در روند برگزاری نشست مهم “پروسۀ کابل” که برنامه ملی می‌باشد، خلاف منافع ملی کشور محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *