اسد ۲۴, ۱۳۹۹

هیچ کشوری قادر به منزوی کردن روسیه نخواهد شد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در واکنش به تازه‌ترین دور از تحریم‌های غرب علیه آن کشور به خاطر بحران در شرق اوکراین و رخدادهای شبه‌جزیره کریمه، گفته است مسکو منزوی نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،ایالات متحده امریکا تحریم‌های تازه‌ای را علیه روسیه تصویب کرده است که تائید باراک اوباما، رئیس‌جمهوری امریکا را نیز گرفته و شرکت‌های اسلحه‌سازی و سرمایه‌گذاران پروژه‌های نفتی را دربرمی‌گیرد.

اتحادیه اروپا نیز همچنان بر فشارهای اقتصادی خود بر روسیه می‌افزاید و کانادا نیز تصمیم بر اعمال تحریم‌های یک‌جانبه خود علیه مسکو گرفته است.

ولادیمیر پوتین در سخنانی که روز شنبه ۲۹ قوس در جریان یک کنسرت برای ماموران امنیتی پیشین و کنونی روسیه، بیان شده، گفته است روشن است که هیچ‌کس در منزوی کردن، مرعوب کردن و ترساندن ما موفق نخواهد شد.

از سوی دیگر وزارت خارجه روسیه نیز روز شنبه، در بیانیه‌ای، اعلام کرد تحریم‌های جدید علیه شبه‌جزیره کریمه که روسیه آن را از خاک اوکراین به خاک خود الحاق کرده است- تنبیه دست‌جمعی است.

در حالی‌ که غرب، مسکو را متهم کرده است که به شکل غیرقانونی بخشی از خاک اوکراین را به خاک خود الحاق کرده است، وزارت خارجه روسیه میگوید ساکنان آن منطقه، خود در پی یک همه‌ پرسی خواسته‌اند به روسیه ملحق شوند.

در همین حال، الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه به امریکا و کانادا هشدار داده که در مورد پیامدهای تحریم‌های خود بیاندیشند.

او در عین حال گفته است روسیه در حال کار بر روی واکنشی به تحریم‌ها است.

روسیه پیشتر نیز در واکنش به تحریم‌های غرب، به مدت یک سال واردات برخی محصولات کشاوزی و غذایی را از آنها ممنوع کرده بود.

اوکراین و متحدان غربی آن، روسیه را متهم به دخالت در بحران در شرق آن کشور و حمایت عملی از تجزیه‌طلبان می‌کنند.

سازمان ملل متحد می‌گوید از آغاز بحران اوکراین،‌ از اواسط ماه اپریل، بیش از ۴۷۰۰ نفر در آن کشور کشته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *