هیأت سیاسی طالبان افغانستان برای مذاکره وارد اسلام آباد شد

طالبان مسلح افغانستان برای شرکت در مذاکرات صلح، هیأت سیاسی به رهبری  «شهاب الدین دلاور» را به پاکستان فرستادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از فارس، یک هیأت سیاسی طالبان مسلح از افغانستان به رهبری «شهاب الدین دلاور» برای مذاکره با مقامات پاکستانی وارد اسلام آباد شدند.

اعضای تیم سه نفره طالبان مسلح که در حال رایزنی با مقامات پاکستان هستند به نمایندگی از دفتر قطر در اسلام‌آباد حضور یافتند.

رسانه‌های محلی پاکستان اعلام کردند که هیأت طالبان مسلح طی هفته گذشته در این کشور حضور داشته و درباره مسائل مختلف با مقامات پاکستانی وارد مذاکره شد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغانستان از حضور نمایندگان این گروه در پاکستان اظهار بی‌اطلاعی کرد.

وی افزود: نمی توانم حضور نمایندگان طالبان در پاکستان را تأیید کنم اما در این خصوص اطلاع رسانی خواهم کرد.

مذاکرات صلح افغانستان به ویژه نشست‌های چهارجانبه با مشارکت پاکستان،افغانستان، چین و آمریکا تاکنون نتایج قابل توجهی به دنبال نداشته است..

این در حالیست که شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ارگ  این هیات را از خود نمی‌دانند و رییس پشین امنیت ملی امرالله صالح نیز در صفحه رسمی فیسبک خود نگاشته است که «معلومات که به من از چندین منبع با دسترسی مستقیم رسیده است حکایت از آن دارد که مذاکرات با طالبان در استانبول ترکیه تکرار افتضاح گذشته و خنداورتر است. ملا رووف که خودش را نماینده طالبان می نامد قبلا با حزب اسلامی بوده و پس از سال ۲۰۰۳ بدینسو دیگر هیچ فعالیتی نداشته است. او تکیلف چربی خون و شکر دارد و مذاکرات برایش بهانه ای برای تداوی مفت است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *