هواپیمای ایرآسیا اندونیزی با 162 سرنشین هنوزهم ناپدید است

۸ جدی ۱۳۹۳

مقام های اندونیزی اعلام کردند که عملیاتهای جستجو برای پیدا کردن هواپیمای “ایرآسیا” حامل 162 سرنشین که روز گذشته ناپدید شد، جریان دارد.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، هواپیمای پرواز شماره ۸۵۰۱ شرکت ایر-آسیا حدود ساعت ۷:۳۰ صبح روز گذشته که از اندونیزیا به سنگاپور می‌رفت، یک‌ساعت پیش از فرود به فرودگاه ارتباطش را با رادار از دست داده و ناپدید شد.
با این حال بامبانگ سوئلیستیو، رئیس مرکز ملی جستجو و کمک اندونیزیا گفته است که احتمال دارد هواپیمای ناپدیدشده ایرآسیا در عمق دریا باشد.
سوئلیستیو که مسئول عملیات جستجوی این هواپیما نیز است امروز(دوشنبه ۸جدی) در یک نشست خبری گفت که بر بنیاد شماری از معلوماتی که رسیده امکان دارد این هواپیما در عمق دریا باشد.
وی تاکید کرد که اندونیزیا به خاطر بیرون‌ آوردن هواپیما از عمق دریا در صورت مشخص‌شدن موضوع همکاری کشورهای دیگر را خواهد خواست.
به گفتۀ رئیس مرکز ملی جستجو و کمک اندونیزیا، تاکنون فرانسه و بریتانیا در زمینۀ بیرون‌کشیدن هواپیما در صورت تشخیص آن، با اندونیزیا اعلام همکاری کرده‌اند.
روز گذشته گزارش‌هایی به نشر رسید مبنی بر اینکه این هواپیما در آب‌های ایسلند سقوط کرده اما تاکنون جستجو ادامه دارد و از هواپیما نیز اثری در دسترس نیست.
این هواپیما 162 سرنشین داشت که در این جمع یک شهروند فرانسوی، سه‌تن از کرۀ جنوبی، سه‌نفر از بریتانیا و بقیه از سنگاپور و مالیزیا بوده‌اند.

162 سرنشین

ایرآسیا،

ناپدید،

هواپیمای،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.