هنوز 1800 زن ایزدی در اسارت داعش به سر می برند

۲۲ ثور ۱۳۹۵

پنج-هزار-زن-ایزدی-در-اسارت-داعش-+-عکس-3مسوولان کمیته پیگیری رویدادهای بین المللی کردستان عراق به تازگی طی گزارشی اعلام کرد که 1800 زن ایزدی هنوز در اسارت داعش به سر می برند.

به‌ گزارش خبرگزاری خاورمیانه به‌ نقل از رسانه‌های اقلیم کردستان عراق، دیندار زیباری، مسوول کمیته‌ پیگیری رویدادها و گزارشات بین المللی اقلیم کردستان عراق در یک نشست خبری گفت: هنوز هم ۱۸۰۰ زن ایزدی در اسارت داعش هستند.

وی افزود: از زمان اشغال سنجار از سوی گروه‌ تروریستی داعش بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰ زن و کودک ایزدی را این گروه ربوده اند. بر اساس اطلاعات دولت اقلیم کردستان هنوز ۱۸۰۰ زن ایزدی در اسارت داعش هستند.

تابستان سال ۲۰۱۴ اعضای داعش در حمله‌ای غافلگیرانه‌ به‌ شهر ایزدی‌نشین سنجار حمله‌ کردند و تعداد زیادی از زنان ایزدی کرد را به‌ اسارت گرفت و بعدها این گروه‌ تروریستی رسما اعلام کرد که‌ زنان ایزدی را به‌ عنوان کنیز فروخته‌ است.

مسئول کمیته‌ پیگیری رویدادها و گزارشات بین المللی اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که‌ از سوی کشورهای اروپایی کمک فراوانی برای آوارگان ایزدی فرستاده‌ شده‌ است و کشور آلمان به‌ تنهایی چیزی بالغ بر ۹۵ میلیون دالر کمک ارسال کرده‌ است.

همچنین بر اساس گزارش روزنامه‌های اقلیم کردستان، از سال گذشته‌ که‌ شهر سنجار آزاد شده‌ است، تنها ۹۵ خانوار ایزدی به‌ این شهر باز گشتند و علت آن هم نبود امکانات و ویران شدن شهر از سوی داعش اعلام شده‌ است.

اسارت،

ایزدیف

داعش،

شیوخ،

عراق،

کردستان،

کنیز،

کنیزک،

کودک،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed