همه یکصدا شویم به دشمنان مجال تفرقه افگنی ندهیم

غنی 2محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان خطاب به اعضای شورای ولایتی ۳۴ ولایت کشور تاکید کرد که همه یکصدا شویم و به دشمنان افغانستان مجال تفرقه افگنی ندهیم.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رئیس جمهورغنی از طریق ویدیو کنفرانس با رؤسا و اعضای شوراهای ولایتی ۳۴ ولایت کشور صحبت نمود.

اسدلله کاکر منشی شورای ولایتی زابل به نمایندگی از زون جنوب، فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه به نمایندگی از زون غرب، لعل محمد دورانی رئیس شورای ولایتی ننگرهار به نمایندگی از زون شرق، بهاوالدین جیلانی رئیس شورای ولایتی پروان به نمایندگی از زون مرکز، ارباب روح الله رئیس شورای ولایتی تخار به نمانیدگی از زون شمال شرق و رؤسای شورای‌های ولایتی بلخ و بامیان صحبت نمودند.

آنان از این اقدام رئیس جمهور که برای اولین بار از طریق نمایندگان شورای ولایتی ۳۴ ولایت، نیازمندی‌ها و مشکلات مردم را استماع می‌نماید، قدردانی نمودند.

این نمایندگان پیشنهادات و مشکلات منطقوی شانرا در بخش‌های تأمین امنیت، معارف، صحت، پروژه‌های زیربنایی، کمبود تشکیل در پولیس، تأمین ارتباطات بیشتر با شوراهای ولایتی و وضعیت زندگی مردم با رئیس جمهور شریک ساختند.

نمایندگان شورای ولایتی بگونۀ هماهنگ از موقف و سخنرانی اخیر رئیس جمهور در شورای ملی حمایت کردند و تأکید ورزیدند که با تمام توان از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پشتیبانی می‌کنند.

همچنین رئیس جمهورغنی، امسال را سال تحرک در تمام عرصه‌ها خوانده گفت که دیدگاه ۵ ساله نیز ایجاد شده است و در سال جاری کار بالای پروژه‌های زیربنایی مخصوصاً بندها به شدت جریان خواهد داشت.

رئیس جمهور غنی با اشاره به تأمین شفافیت و آوردن اصلاحات در ادارات دولتی گفت که در ارگان‌های عدلی و قضایی اصلاحات لازم به میان آمده است.

آقای غنی تصریح کرد که ما تعریف واضح از دوست و دشمن داریم و اکنون هر سه قوه به یک اجماع واحد سیاسی رسیده اند.

رئیس جمهور غنی گفت که حملۀ بهاری طالبان در ۴۲ نقطۀ کشور به شکست مواجه گردید و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مبارزه با گروه‌های تروریستی مخصوصاً داعش، دستاوردهای چشمگیری داشته اند.

وی گفت که باید تصویر واضح از ولایات و زون‌های کشور ارائه گردد و از شوراهای ولایتی ۳۴ ولایت خواست که طرح‌های شانرا در این زمینه به ریاست جمهوری بسپارند.

رئیس جمهور کشور همچنان از شوراهای ولایتی تقاضا نمود که با والیان و ادارات محلی به خاطر حل مشکلات منطقوی مردم هماهنگی بیشتر ایجاد نمایند. وی اضافه کرد که تمرکز بعدی ما بحث روی مشکلات و نیازمندی‌های ولسوالی‌ها خواهد بود.

رئیس جمهور غنی گفت که این بحث ها با شوراهای ولایتی در آینده همچنان ادامه خواهد داشت و بزودی جلسۀ در کابل با حضور نمایندگان شوراهای ولایتی سراسر کشور دایر خواهد شد.