اسد ۱۳, ۱۳۹۹

هلاکت بیش از ۱۰۰ تروریست در عراق

نیروهای عراقی روز سه شنبه بیش از ۱۰۰ تروریست داعش را در جریان حملات نظامی به مناطق مختلف ولایت های صلاح الدین و الانبار به

نیروهای عراقی روز سه شنبه بیش از ۱۰۰ تروریست داعش را در جریان حملات نظامی به مناطق مختلف ولایت های صلاح الدین و الانبار به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، این حملات با پشتیانی نیروی هوایی و با شعار «لبیک یا عراق» انجام شد.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروی هوایی عراق یک تانکر حامل سوخت برای عناصر داعش و یک موتر حامل تروریستها و تجهیزات نظامی آنها را نیز در جزیره سامرا در ولایت صلاح الدین در شمال عراق بمباران و منهدم کرد.

درجریان حملات ارتش عراق به عناصر داعش، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و نیروهای عشایری نیز شرکت داشتند.

در بیانیه ارتش عراق همچنین به هلاکت و زخمی شدن تروریست ها و انهدام تعداد زیادی از موترها و تجهیزات آنها در مناطق مختلف این دو ولایت اشاره شده است.

عملیات پاکسازی ولایت های صلاح الدین و الانبار از هفته گذشته با مشارکت نیروهای امنیتی، نیروهای مردمی(الحشد الشعبی) و با همراهی هزاران عشایر سنی آغاز و تاکنون مناطق گسترده ای در این دو ولایت آزاد و پاکسازی شده است.

تروریست های تکفیری داعش از ۹ جون (۱۹جوزا) سال گذشته با حمله به شمال و غرب عراق،بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایت های زیادی شده اند.