هشدار کلینتون به عربستان

ap_16165649049455_wide-10a52d02843f13162da1751e4fe49bf42e5f3279-s900-c85هیلاری کلینتون، به دولت‌های عربستان، قطر و کویت هشدار داد شهروندان خود را از تامین مالی شبکه افراطی و تروریستی در آمریکا بازدارند.

به گزارش خبرگزاری خارومیانه، هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با اشاره به اقدام تروریستی در اورلاندو ، این اقدام را نمونه دیگری از جرائم نفرت‌آمیز و هولناک خواند که فقط می‌توان از افرادی انتظار داشت که جنون سراسر وجودشان را فرا گرفته است.

او با اشاره به پیشینه عامل قتل عام در کلوب شبانه اورلاندو، گفت گرچه عامل آدمکشی پیشتر نفرت خود را از همجنس‌گرایان آشکار کرده بود اما می‌دانیم که به داعش نیز ابراز وفاداری کرده و این گروه تروریستی از این رویداد به نفع خود بهره می گیرد.

کلینتون افزود: داعش در حالی که در عراق و سوریه ناتوان‌تر می‌شود تلاش خواهد کرد هر جای دیگری که بتواند از افغانستان گرفته تا لیبی و اروپا برای خود پایگاه ایجاد کند.

وی  گفت: موضوعی که باید به آن توجه داشت پیشگیری از افراطی شدن افراد به دست داعش و دیگر شبکه‌های تروریستی بین المللی است.

او افزود: دولت‌های عربستان سعودی ، قطر و کویت باید شهروندان خود را از تامین اعتبار شبکه های تروریستی در آمریکا باز بدارند. آنها همچنین باید از حمایت از مدارس و مساجد افراطی در سراسر دنیا دست بردارند زیرا همین مکان ها هستند که افراد زیادی را در مسیر افراطی‌گری قرار داده‌اند. همچنین باید از تبلیغات گروه های تروریستی در اینترنت جلوگیری شود.

کلینتون همچنین تاکید کرد سخنان تنش‌زا علیه مسلمانان، اعتماد آنان را به دستگاه‌های امنیتی در آمریکا از بین خواهد برد.