هشدار والدین دختر۳ ساله به دولت

پدر یک دختر سه ساله که اخیراً دخترش در ولایت تخار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته، از دولت خواست که عامل تجاوز را به دادگاه کشانده و عدالت را در مورد وی اجرا کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این حادثه دو هفته پیش در منطقه “رستاق” در ولایت “تخار” رخ داد اما اکنون پدر این کودک سه ساله که صاحب پنج فرزند دیگر نیز هست، فرزندش را برای مداوا و درمان به کابل، پایتخت افغانستان آورده و تلاش برای تحقق عدالت را نیز شروع کرده است. این مرد که “عبدل” نام دارد گفته است که تجاوز زندگی دخترش را ویران کرده است.

این مرد هشدار داد که اگر دولت عامل تجاوز به دخترش را محاکمه نکند، هر شش فرزندش را جلوی ساختمان ریاست جمهوری خواهد کشت و افغانستان را ترک خواهد کرد.

عبدل می‌گوید: مادر و همسر او نیز گفته‌اند در صورتی که عدالت اجرا نشود، خود را خواهند کشت.

 این کودک سه ساله که نیلوفر نام دارد، مشغول بازی با هم‌سن و سالان خود بود که از سوی مردی از همسایگانشان مورد تجاوز قرار گرفت. مرد متجاوز ظاهرا می‌خواسته نیلوفر را بعد از تجاوز بکشد که مادربزرگ نیلوفر او را با بدن خونین در نزدیکی خانه یافت و به شفاخانه منتقل کرد.

 نیلوفر اکنون برای درمان بیشتر به کابل منتقل شده و باید جراحی شود و داکتران می‌گویند حتی اگر حال او از نظر جسمی خوب شود به کمک‌های روانی نیاز دارد.

مقام‌های محلی می‌گویند که یک نفر به اتهام تجاوز به نیلوفر بازداشت شده است.

در همین حال یونیسیف اعلام کرد که در افغانستان نهادی برای حفاظت از حقوق کودکان به ویژه کودکان آسیب پذیر وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *