سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

هشدار نسبت به حمله گسترده تروریستان به غزنی

رئیس پیشین امنیت ملی نسبت به حمله گسترده گروه های تروریستی به شهر غزنی هشدار داده و می گوید که این حمله از آن سوی خط دیورند طراحی شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رحمت الله نبیل می گوید که به اساس معلومات گروه های تروریستی داخلی و خارجی احتمالا برای حمله بزرگ به شهر غزنی آمادگی می گیرند.

وی در صفحه فیس بوک خود نگاشته است «به اساس معلومات، گروپ هاى تروريستى داخلى و خارجى مختلف به شدت در حال اكمالات از راه پكتيكا و زابل از آن سوى خط ديورند هستند و احتمالاً براى حمله بزرگ بالاى شهر ستراتيژيک غزنى آماده گى ميگيرند».

به گفته نبیل، پلان و رهبرى اين حمله را شاخه شبه قاره هند القاعده AQIS) ) بر دوش خواهد داشت.

بر اساس معلومات رئیس پیشین امنیت ملی، رهبران مهم اين شاخه القاعده در هفته هاى اخير بين ولسوالى خاک افغان ولایت زابل، ولسوالى ناوه ولایت غزنى، ولسوالى خروار ولايت لوگر و ولسوالى هاى گيان، برمل و گومل ولايت پكتيكا و دره شوال وزيرستان در رفت و آمد بودند.

به اساس معلومات، گروپ هاى تروريستى داخلى و خارجى مختلف به شدت در حال اكمالات از راه پكتيكا و زابل از آنسوى خط ديورند…

Posted by Rahmatullah Nabil on Thursday, June 25, 2020

نبیل می گوید که رهبری این گروه تروریستی، در دره «شوال»، ملاقات هاى مخفى و مرموز با افراد نامعلوم داشتند.

وی خطاب به گروه طالبان مسلح گفته است «اگر طالبان واقعن در قبال مذاكرات صلح صادق هستند از اين حمله بايد جلوگيرى نمايند در غير آن نشاندهنده اين خواهد بود كه رهبران طالبان در قطر بالاى واقعيت هاى اصلى جنگ در افغانستان حاكم نيستند»!

نامزد پیشین انتخابات در پایان گفته است که هيچ افغان هوشيار، فريب حُقه هاى نظاميان پاكستان را نخواهد خورد.

این اظهارات در حالی بیان می شود که بر اساس توافقنامه صلح امریکا با طالبان، این گروه ضمن قطع رابطه با دیگر گروه های هراس افگن باید با آنها مبارزه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *