هشدار نسبت به بروز فاجعه انسانی در یمن

۷ جوزا ۱۳۹۴

با اتمام ذخاير غذائي در بسياري از ولایتهاي يمن اين کشور در آستانه فاجعه انساني قرار گرفته است.

به گزارش شبکه تلويزيوني الميادين هشدارها درباره حساس شدن اوضاع انساني در يمن به صورت مداوم ادامه دارد و با اختلال در رسيدن کمک هاي غذائي و ادامه کمبود فرآورده هاي نفتي خطر بروز فاجعه انساني و بهداشتي در اين کشور جدي شده است.

هبة محمود خبرنگار اين شبکه در گزارشي گفت: مردم يمن از يک سو در محاصره و از سوي ديگر در معرض حملات هوائي قرار دارند. اوضاع انساني در اين کشور همواره درحال بدتر شدن است و  نگراني از بروز فاجعه انساني جدي شده است. هشدارها درباره اتمام ذخاير غذائي و افزايش نيازمندان به کمک هاي غذائي افزايش يافته است. تعداد افراد نيازمند در يمن به اين کمکها به بيش از ۱۲ ميليون نفر رسيده است.

عبدالرحمان العلفي رئيس مرکز مطالعات راهبردي منارات درگفتگو با خبرنگار اين شبکه گفت: ما به علت حملات موشکي و بمبارانها و تجاوزات مستمر با فاجعه انساني غيرقابل وصفي روبرو هستيم. ما با کمبود دارو و تجهيزات پزشکي مواجهيم.

خبرنگار اين شبکه افزود: سازمان هاي امداد رساني از اين که به درخواستشان براي تمديد آتش بس در يمن توجه نشده بلکه حملات هوائي تشديد شده است خشمگين هستند. اين سازمان ها مي گويند ذخاير غذائي در ولایت هاي مختلف و خصوصاً در ولایت هاي جنوبي به اتمام رسيده است و بهاي گندم به شدت افزايش يافته و قدرت خريد مردم از بين رفته است.

متجاوزان به يمن و کساني که خون مردم يمن را مي ريزند به هيچ ارزشي پايبندي نيستند. احزاب و تشکل هاي اجتماعي بايد با هم همکاري کنند و به قدرتهاي خارجي و مزدوران اتکا نداشته باشند.

براساس شاخص هاي موجود يمن هر ماه به يکصد هزار تن غلات نياز دارد و اين افزون بر نياز مردم اين کشور به کالاهاي اساسي ديگر نظير روغن نباتي و خواربار است

انسانی،

غذایی

فاجعه،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed