هشدار نسبت به بروز فاجعه انسانی در یمن

با اتمام ذخایر غذائی در بسیاری از ولایتهای یمن این کشور در آستانه فاجعه انسانی قرار گرفته است.

با اتمام ذخایر غذائی در بسیاری از ولایتهای یمن این کشور در آستانه فاجعه انسانی قرار گرفته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین هشدارها درباره حساس شدن اوضاع انسانی در یمن به صورت مداوم ادامه دارد و با اختلال در رسیدن کمک های غذائی و ادامه کمبود فرآورده های نفتی خطر بروز فاجعه انسانی و بهداشتی در این کشور جدی شده است.

هبه محمود خبرنگار این شبکه در گزارشی گفت: مردم یمن از یک سو در محاصره و از سوی دیگر در معرض حملات هوائی قرار دارند. اوضاع انسانی در این کشور همواره درحال بدتر شدن است و  نگرانی از بروز فاجعه انسانی جدی شده است. هشدارها درباره اتمام ذخایر غذائی و افزایش نیازمندان به کمک های غذائی افزایش یافته است. تعداد افراد نیازمند در یمن به این کمکها به بیش از ۱۲ میلیون نفر رسیده است.

عبدالرحمان العلفی رئیس مرکز مطالعات راهبردی منارات درگفتگو با خبرنگار این شبکه گفت: ما به علت حملات موشکی و بمبارانها و تجاوزات مستمر با فاجعه انسانی غیرقابل وصفی روبرو هستیم. ما با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجهیم.

خبرنگار این شبکه افزود: سازمان های امداد رسانی از این که به درخواستشان برای تمدید آتش بس در یمن توجه نشده بلکه حملات هوائی تشدید شده است خشمگین هستند. این سازمان ها می گویند ذخایر غذائی در ولایت های مختلف و خصوصاً در ولایت های جنوبی به اتمام رسیده است و بهای گندم به شدت افزایش یافته و قدرت خرید مردم از بین رفته است.

متجاوزان به یمن و کسانی که خون مردم یمن را می ریزند به هیچ ارزشی پایبندی نیستند. احزاب و تشکل های اجتماعی باید با هم همکاری کنند و به قدرتهای خارجی و مزدوران اتکا نداشته باشند.

براساس شاخص های موجود یمن هر ماه به یکصد هزار تن غلات نیاز دارد و این افزون بر نیاز مردم این کشور به کالاهای اساسی دیگر نظیر روغن نباتی و خواربار است