هشدار عطامحمد نور به تبدیل شدن شمال افغانستان به سوریه‌ای دیگر

۲۸ ثور ۱۳۹۶

والی بلخ در نشستی با حضور شماری از رهبران جهادی در کابل نسبت به تبدیل شدن شمال افغانستان به سوریه‌ای دیگر، هشدار داده و خواهان توجه جدی دولت در این رابطه شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عطامحمد نور امروز (28ثور) در نشستی که برای چهارمین سالیاد محمد رسول محسنی، رئیس پیشین شورای ولایتی بغلان وضعیت فعلی کشور را نگران‌کننده دانست.

به گفته وی، اگر یک مدیر خوب و مقتدر وجود داشته باشد، هیچ قدرتی نمی‌تواند وضعیت افغانستان را بد بسازد.

نور اظهار داشت که دولت هیچ برنامه عملی و کارا برای سرکوبی مخالفین روی دست ندارد و در حال حاضر وضعیت شمال به شدت نگران‌کننده است و هر روز جنگ و خون‌ریزی در آن بیداد می‌کند.

والی بلخ نسبت به تبدیل شدن شمال کشور به سوریه‌ای دیگر هشدار داده و تصریح کرد که شمال در آتش می‌سوزد و معلوم نیست این آتش از کجا شعله‌ور شده و به افغانستان انتقال داده می‌شود.

نور افزود اگر دولت توجه نکند شمال افغانستان به سوریه دوم تبدیل می‌شود و جنگ شیعه و سنی را راه می‌اندازد، و بنام طالب و داعش مردم قربانی خواهند داد.

وی با انتقاد از کارکردهای ناموفق برای تامین امنیت گفت :«ما همیشه از کشته شدن شکایت داریم، چرا تدابیر نمی‌گیریم، ما صف واحد و مخصوص می‌خواهیم.»

نور از تمام اعضای برجسته حزب جمعیت اسلامی خواست تا زیر یک چتر بیایند و بدانند که هیچ‌کس زانوی جمعیت را خم کرده نمی‌تواند.

افغانستان

داعش

سوریه

عطامحمد نور


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.