هشدار عربستان به حجاح

7ac20b47c35d84600df7189de6ea783a4df1a53dدفتر نخست وزیری عربستان ضمن هشدار به حجاجی که امسال مناسک حج به جا خواهند آورد تهدید کرد با هرگونه شعار که فضای حج را تیره و احساسات حجاج را تحریک کند، برخورد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ماجد القصبی وزیر امور اجتماعی و جانشین وزیر اطلاعات و فرهنگ عربستان با صدور بیانیه ای در جلسه هفتگی دفتر نخست وزیری سعودی اعلام کرد که این دفتر به حجاج بیت الله حرام هشدار می دهد در مناسک حج فقط عبادت کنند و از دادن شعارهایی که فضای حج را تیره می کند، خودداری کنند.

القصبی افزود: محمد بن نایف وزیر داخله عربستان با استقبال از ورود دسته های حجاج به عربستان و تاکید بر ارائه خدمات دهی به آنها در مکه مکرمه و مدینه منوره از آنها خواسته که شعار سیاسی ندهند.

القصبی ضمن اعلام آمادگی بخش های دولتی و خصوصی عربستان برای ارائه خدمات دهی به سه میلیون حجاجی که قرار است امسال حج به جا بیاورند، در عین حال هشدار داده با افرادی که علیه عربستان شعار دهند، برخورد خواهد شد.

با توجه به تجاوز پنج ماهه عربستان به یمن و کشتار هر روزه زنان، کودکان و مردان بی گناه یمنی و همچنین تخریب زیر ساخت های این کشور و مراکز آموزشی و بهداشتی، یمن، آل سعود بیم آن دارد که حجاج با دادن شعار در مراسم حج وجهه حقیقی و خوی وحشی گری رژیم آل سعود را برای جهانیان علنی سازند.

مسلمانان جهان همچنین از اقدامات رژیم آل سعود در همراهی این رژیم با گروهک تروریستی داعش در کشتار مردم مسلمان سوریه و عراق خشمگین هستند و این امر موجب شده تا رژیم عربستان برای جلوگیری از اعتراض مسلمانان در مناسک حج امسال پیشاپیش اقدام به تهدید حجاج نماید.