هشدار جدی وزارت امور داخله به خرید و فروش پتاقی و بازیچه های آتش زا

11 سپتامبر 2016

وزارت امور داخله به تمام خریداران و فروشنده گان پتاقی و بازیچه های آتش زای کودکان در مورد استفاده از این مواد هشدار جدی داده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزارت امور داخله با نشر خبرنامه ای گفته است که خرید و فروش پتاقی، اسلحه های پلاستیکی و بازیچه های آتش زا ممنوع است.

در خبرنامه آمده است :«به آگاهی هموطنان عزیز رسانیده می شود که نیروهای پولیس ملی مؤظف گردیده اند، تا خرید و فروش اسلحه پلاستیکی، استعمال مواد آتش زا (پتاقی) و سایر اسباب بازی کودکانه که باعث آزار و اذیت و تشویش و حتی منجر به مجروحیت افراد می گردد و در بعضی موارد می تواند به مجرمین نیز فرصت سوء استفاده برای اخلال امنیت را فراهم سازد، ممنوع قرار داده و از آن جداً جلوگیری می کند.»

وزارت امور داخله از هموطنان خواسته است تا از همچو اعمال که سبب اخلال امنیت و تشویش مردم می شود دوری کرده و به کودکان خویش بفهمانند تا دست از این گونه اعمال بر دارند.

وزارت امور داخله به فروشنده گان نیز هشدار داده است تا از فروش سلاح های پلاستیکی و مواد آتش زا خود داری نموده در غیر آن با متخلفین برخورد قانونی شده و اجناس شان ضبط و به نهاد های عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

این وزارت از مردم نیز خواسته است تا برای تامین امنیت هرچه بیشتر و بهتر در روزهای عید، با پولیس همکاری همه جانبه داشته باشند.

اسلحه

پتاقی

عید قربان

مواد آتش زا


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

1 Comment