هشدار جدی نبیل به دستیابی طالبان به تجهیزات مدرن

۱۴ جدی ۱۳۹۸

رئیس پیشین امنیت ملی می گوید که اگر تا تابستان سال آینده توافق صلح امریکا و طالبان نهایی نشود، طالبان به سلاح پیشرفته “دفاع هوایی” دست خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رحمت الله نبیل در حساب توئیتر خود نگاشته است که در صورت تجهیز طالبان، جنگ ۱۸ ساله وارد مرحله پیچیده و خطرناک می شود.

وی گفته است: “با توجه به تحولات اخیر در منطقه، به‌نظر من اگر توافق صلح ایالات متحده و طالبان تا بهار یا تابستان سال آينده نهايى نشود و در ضمن نخبگان سیاسی افغانستان نتوانند بر اساس منافع ملی، یک اجماع ملی را تشکیل دهند، جای تعجب نخواهد بود که طالبان بتوانند MANPADS (سیستم‌های دفاع پدافند هوایی قابل حمل توسط انسان) را بدست آورند، كه در اينصورت جنگ ١٨ ساله افغانستان وارد مرحله‌ پيچيده و خطرناك خواهد شد.”


به گفته نبیل، افغانها باید منافع ملی خود را بر منافع شخصی ترجیح دهند که متاسفانه سياسيون افغانستان در راس محمد اشرف غنى تا به حال نتوانسته است اجماع ملی را در محوريت منافع ملى بر بنياد واقعيت‌ هاى فعلى افغانستان و تهديداتى كه متوجه افغانستان است، تشكيل دهد.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که گفتگوهای صلح طالبان و امریکا وارد دور تازه ای شده و انتظار می رود بر سر یک آتش بس توافق صورت گیرد.

افغانستان

امریکاٰ

تجهیز

رحمت الله نبیل

طالبان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.