هشدار العبادی بخاطر متوقف نشدن ورود داعش در عراق

نخست وزیر عراق پیش از سفر به پاریس برای شرکت در کنفرانس ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش هشدار داد، جریان ورود تروریست ها

نخست وزیر عراق پیش از سفر به پاریس برای شرکت در کنفرانس ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش هشدار داد، جریان ورود تروریست ها به کشورش متوقف نشده و این پدیده خطرناک به معنی شکست تلاش های بین المللی و نرسیدن آن به نتیجه مطلوب است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از پایگاه الیوم السابع مصر، حیدر العبادی که روز دوشنبه برای شرکت در کنفرانس ائتلاف بین المللی موسوم به مبارزه با داعش راهی پاریس شد، پیش از شروع سفر به فرانسه از بی تحرکی بین المللی در توقف جریان ورود تروریست ها به عراق انتقاد کرد و افزود: به پاریس می روم تا کشورهای عضو ائتلاف مبارزه با داعش را به ایستادن در کنار عراق تشویق کنم.

العبادی هشدار داد: اگر داعش بتواند بر بخش هایی از خاک عراق مسلط شود کشورهای همسایه، منطقه و بلکه کل جهان در امنیت نخواهد بود.

این کنفرانس امروز(سه شنبه) با حضور اعضای سران ائتلاف بین المللی ضد داعش در فرانسه برگزار می شود.

این اظهارات العبادی در حالی است که نیروهای داوطلب مردمی عراق موسوم به «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در حال مبارزه با گروه تروریستی داعش برای آزادسازی الرمادی و سایر بخش های خاک عراق از سیطره تروریست هاست.