سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

هزاران داوطلب مردمی برای آزادی موصل آماده نبرد با داعش شده اند

با نزدیک شدن زمان عملیات آزادسازی موصل، هزاران تن از داوطلبان مردمی ولایت نینوا ، مستقر در پادگان دوبردان و پادگان الحشد الوطنی

با نزدیک شدن زمان عملیات آزادسازی موصل، هزاران تن از داوطلبان مردمی ولایت نینوا ، مستقر در پادگان دوبردان و پادگان الحشد الوطنی در اطراف ولایت نینوا، با طی کردن دوره های آموزش نظامی آماده شرکت در این عملیات شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمود سورچی سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی در موصل، با اعلام این مطلب گفته اند: نیروهای الحشد الشعبی ولایت نینوا دوره های ویژه ای را تحت نظارت مربیان نظامی عراقی برای روبرو شدن با تروریستهای تکفیری داعش طی کرده و آماده مبارزه برای از بین بردن داعش هستند.

به گفته سورچی تاکنون ۸۲۰۰ داوطلب از طیف های مختلف قومی و مذهبی ولایت نینوا در میان نیروهای الحشد الشعبی آماده مشارکت در عملیات آزادسازی موصل شده اند.

سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی تصریح کرد که دومین مرحله تسلیحات نظامی از جمله سلاحهای سبک، نیمه سنگین و سنگین به دست نیروهای الحشد الشعبی در موصل رسیده است.

به گفته محمود سورچی تاکنون ۵ دوره آموزش نظامی با موفقیت برای این نیروها برگزار شده و آموزشهای ویژه این نیروها که تماما اهل موصل هستند، به پایان رسیده است.

این مقام نظامی عراقی تصریح کرد نیروهای مردمی عراقی در قالب الحشد الشعبی که در ولایت نینوا به الحشد الوطنی معروف شده، آماده دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای آغاز عملیات هستند.