سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

نیروهای نظامی رومانی در افغانستان کاهش خواهد یافت

میرکا دوسا وزیر دفاع رومانی گفته است که بوداپست قصد دارد شماری از نظامیانش را در سال 2014 در افغانستان مستقر کند اما شمار این نظامیان در نیمه نخست 2014 به حدود هزار نظامی کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزیر دفاع رومانی در سخنانی در کالج نظامی در شمال غربی بوداپست گفت:” بر اساس برنامه ریزی ناتو، ما به واحدهای رومانیایی و سربازان درباره تکمیل مأموریتشان در افغانستان اطمینان می دهیم اما مطمئنا در آغاز سال 2014، شمار این نیروها در افغانستان به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت”.

بوداپست،‌ حدود دو هزار نظامی رومانیایی به عنوان بخشی از نیروهای بین المللی کمک به امنیت افغانستان در آغاز امسال در این کشور مستقر بودند.

رومانی در جولای سال 2002 اعزام نظامیان خود را به افغانستان آغاز کرد، اعزام نظایمان رومانیایی به افغانستان نخستین مأموریت نظامیان این کشور در خارج از رومانی از زمان جنگ جهانی جهانی دوم محسوب می شود.

بیش از 20 نظامی رومانیایی در افغانستان کشته و دست کم 126 تن از آنها زخمی شدند، افغانستان در مرحله انتقال قرار دارد که از سال 2010 آغاز شد و قرار است در سال 2014 با خروج نظامیان ناتو از این کشور به پایان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *