نیروهای ائتلاف سعودی، مردم یمن را تا سرحد مرگ شکنجه می‌کنند

کارشناسان بین‌المللی گزارش دادند که امارات متحده عربی زندانیان را به صورت سازمانه یافته‌ای در زندان‌هایی که در یمن ایجاد کرده‌اند به سرحد مرگ شکنجه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کارشناسان بین‌المللی در گزارش خود آورده‌اند که خلبانان نیروهای ائتلاف سعودی ضد یمن در هنگام عملیات احتیاط های لازم را برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان به عمل نمی آورند.

بر اساس این گزارش احتمال دارد اقدام‌های مسئولان طراحی و اجرای این حملات هوایی در ضمن بندهای خاصی از فهرست تحریم‌ها قرار بگیرد.

رائد فقیه خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در نیویارک گفت: بر اساس بخشی از گزارش گروه کارشناسان بین المللی، در زندانهایی که امارات متحده عربی، در یمن آنها را اداره می کند زندانیان به سرحد مرگ مورد شکنجه قرار می گیرند. علاوه بر این نیروهای اماراتی اقدام به ربایش افراد می کنند و به خانواده این افراد هیچگونه اطلاعی نمی دهند.

همچنین بخش هایی از این گزارش به حملات هوایی نیروهای ائتلاف مربوط می شد. بر اساس این گزارش، گروه کارشناسان بین المللی درباره ده مورد از حملات هوایی ائتلاف تحقیق کرده است که این حملات منجر به کشته شدن پنجاه و هفت تن شده است.

این گزارش چنین نتیجه گیری کرده است که نیروهای ائتلاف دلایلی مشروع برای هدف قرار دادن اهداف مورد نظر خود دارند اما آنها در این زمینه احتیاط های لازم را به عمل نمی آورند و تدابیر لازم و مناسب برای رعایت حقوق بین الملل و حقوق بشر اتخاذ نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *