نگرانی روسیه، چین و پاکستان از فعالیت‌های داعش در افغانستان

۷ جدی ۱۳۹۵

نمایندگان روسیه، چین و پاکستان در نشست سه جانبه بررسی اوضاع افغانستان که امروز (سه شنبه) در مسکو برگزار شده بود از فعالیت های گروه تروریستی داعش و به ویژه شاخه افغان داعش در افغانستان براز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نشست نمایندگان روسیه، چین و پاکستان امروز (۷ جدی) در باره مسایل افغانستان در مسکو برگزارشد.

پایگاه خبری وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که نمایندگان سه کشور در امور افغانستان افزایش فعالیت گروههای مختلف تروریستی را در این کشور مخاطره آمیز خواندند و بر اهمیت لزوم مذاکرات جدی برای رسیدن به راهکارهای سیاسی تاکید کردند.

انجام رایزنی ها برای تداوم تلاش ها با هدف پیشبرد روند آشتی ملی، پیشگامی طرف های افغان در این زمینه همراه با حفظ اصل بازگشت افراد مسلح گروههای مختلف به زندگی صلح آمیز در افغانستان و گسترش دامنه مذاکرات برقراری آرامش مورد توافق نمایندگان سه کشور قرار گرفت.

همچنین نمایندگان روسیه و چین به عنوان دو کشور دارنده امتیاز وتو در شورای امنیت سازمان ملل، بر آمادگی برخورد انعطاف آمیز با مساله حذف نام برخی افراد از فهرست تحریم ها با هدف شتاب بخشی در ازسرگیری گفت وگوها بین دولت افغانستان و گروه طالبان تاکید کردند.

افغانستان

پاکستان

چین

داعش

روسیه

مسکو

نگرانی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.