نگرانی حکومت از توافقنامه صلح امریکا و طالبان

۱۳ سنبله ۱۳۹۸

ارگ ریاست جمهوری در اولین واکنش نسبت به توافقنامه امریکا و طالبان، ابراز نگرانی کرده و خواستار وضاحت جدی در رابطه به آن شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کاپی متن توافقنامه امریکا و طالبان در روزهای اخیر از سوی زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در اختیار رهبران حکومت وحدت ملی قرار داده شد.

در این رابطه، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری امروز (13سنبله) در حساب توئیتر خود واکنش نشان داده و نگرانی حکومت را نسبت به آن ابراز داشته است.

وی گفته است: «همانگونه که مقام ‌های پیشین و سناتوران امریکایی نگرانی هایی از پیامدهای این تفاهمنامه‌ دارند، حکومت افغانستان نیز نگران است و از همین رو، ما خواهان وضاحت در رابطه به این سند می باشیم تا خطرات و پیامدهای ناگوار آن را با دقت كامل تحليل كرده و جلو خطرات را بگیریم.»

به گفته وی، حکومت افغانستان از پیشرفتهایی برای صلح پشتیبانی‌ می ‌کند که منجر به تامین صلح پایدار و ختم جنگ در کشور شود.

بر اساس اظهارات صدیقی، نگرانی اصلی حکومت افغانستان در تفاهمنامه‌ امریکا با طالبان در این است که «از پیامدها و خطرات ناشی از آن چگونه جلوگیری به عمل می‌ آید؟»

از گفته های سخنگوی ریاست جمهوری چنین استنباط می شود که ارگ خواهان وضاحت در رابطه به نگرانی های موجود است.

توافقنامه امریکا و طالبان پس از ۱۳۵ روز و 9 دور مذاکره، نهایی شده و گفته می شود که خروج کامل نیروهای امریکایی و عدم استفاده از خاک افغانستان از سوی هراس افگنان موارد برجسته توافقات است.

افغانستان

امریکاٰ

توافقنامه صلح

حکومت

طالبان

نگرانی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.