نگرانی از تلفات ملكي در شهر اسدآباد ولايت كنر

۲۸ جوزا ۱۳۹۳

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از شدت‌ جنگ‌، عدم دقت در پیشبرد عملیات ها و تحرکات نظامی و در‌نتیجه، افزایش تلفات افراد ملکی غیر‌نظامی بخصوص اطفال معصوم در ولایت کنر ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، براثر انفجار ماین کنار جاده‌ای‌، حملات انتحاری، پرتاب راکت‌‌ و مرمی بر محلات مسکونی توسط سربازان کشور پاکستان در ولایت کنر ده ها غیر‌نظامی‌ کشته و یا زخمی شده‌ اند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، با نسر بیانیه ای گفته است که افراد بيگناه بخصوص اطفال معصوم، بر اساس احکام دین ‌اسلام، بر مبناي قوانین بشردوستانه بین‌المللی، نباید از جانب هيچ‌يك از طرف‌هاي درگير در منازعه، ‌مورد هدف قرار گیرند.

براساس این بیانیه در آخرین مورد به تاریخ ۲۷جوزای سا‌ل 1393 براثر اصابت مرمي هوان بر شهر آسد اباد ولايت کنر از طرف نیروهای مخالف دولت‌، 1 طفل كشته و ۶ تن ديگر،شامل ۴طفل از یک فامیل، جراحت برداشتند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان‌، از مسؤولان محلی و دولت خواسته است  که امنيت و مصؤونيت شهروندان كشور را تأمين‌ و عا‌ملان چنین قضایایی را شناسایی کرده، در مورد تأمین عدالت توجه همه‌جانبه مبذول دارند‌.

اسد آباد

افراد ملکی

کشتار

کشته

کنر

ملکی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.