نقض قوانین جنگ در یمن توسط عربستان

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که برخی از حملات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان در یمن باعث کشته شدن ده‌ها

606x340_302817دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که برخی از حملات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان در یمن باعث کشته شدن ده‌ها غیرنظامی و تخریب صدها ساختمان در شهر صعده شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ساره وتسون، مدیر دیده بان حقوق بشر در بخش خاورمیانه گفت: حملات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به یمن نقض خطرناک قوانین جنگ است و انجام تحقیقات عملی را لازم می‌کند.

این سازمان در گزارشی اعلام کرد که حملات به صعده در فاصله ششم اپریل تا یازدهم می به کشته شدن حدود ۵۹ تن از جمله ۱۴ زن و ۳۵ کودک انجامید.

در ادامه این گزارش آمده است که صدها خانه خسارت دیده‌ است و وجود آثار بیش از ۲۱۰ راکت در این شهر ثبت شده است و این اطلاعات از ۲۸ شخص از آسیب دیدگان و شاهدان جمع آوری شده است.

از میان ساختمان‌هایی که آسیب دیده است شش منزل مسکونی و مکتب و یک مرکز فرهنگی و پنج بازار و ذخیرگاه (نفت) است.

در یکی از این حملات در ششم می ۲۷ تن از اعضای یک خانواده از جمله ۱۷ کودک کشته شدند.

حملات به این خانه‌ها به کشته شدن ۵۱ تن انجامیده است که همگی آن‌ها از غیرنظامیان بوده‌اند و دیده بان حقوق بشر دو محقق را به این مکان در ماه می گذشته اعزام کرد.

در این گزارش تاکید شده است که این حملات غیرقانونی است چرا که براساس آنچه که به نظر می‌رسد هیچ پایگاه نظامی را هدف قرار نداده بلکه دشواری اوضاع غیرنظامیانی که به غذا، آب و سوخت نیاز دارند بیشتر کرده است.