نظامیان روس، عاملان حمله به پایگاه حمیمیم سوریه را کشتند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نظامیان این کشور عاملان حمله به پایگاه حمیمیم سوریه را که در دسامبر گذشته برنامه‌ریزی به این مکان حمله کرده بودند، شناسایی و از پای درآوردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای روسیه در سوریه طی عملیات ویژه‌ای موفق شدند گروه مسلحی که در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۷ اطراف پایگاه هوایی حمیمیم را با راکت هدف قرار دادند، شناسایی کنند و در عملیاتی آنها را نابود کنند.

طبق این بیانیه در مرحله آخر عملیات مذکور گروهی از نیروهای ویژه روسیه موفق شدند موقعیت این افراد مسلح خرابکار را در نزدیکی مرزهای غربی ولایت ادلب شناسایی کنند. این نیروها با کنترل مداوم موقعیت شناسایی شده به وسیله هواپیمای بدون سرنشین، سلاح مناسب برای هدف‌گیری این مرکز را انتخاب کردند و پس از ورود تروریست‌ها به این موقعیت آنها را در حال سوار شدن به موتر هدف قرار دادند و همه تجهیزات و محل اختفای آنها را از بین بردند.

همچنین مرکز اطلاعات نظامی روسیه اعلام کرد، نیروهایش موفق به شناسایی محل راه‌اندازی و استقرار هواپیماهای بدون سرنشین مذکور در ولایت ادلب شده و آنها را هدف قرار داده و نابود کردند. وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود اشاره‌ای به تاریخ اجرای این عملیات ویژه نکرد.

وزارت دفاع روسیه پیشتر از هدف قرار گرفتن پایگاه هوایی‌ حمیمیم واقع در ولایت لاذقیه در غرب سوریه و کشته شدن دو نیروی نظامی در جریان این حمله خبر داده بود.

همچنین گروهی مسلح در تاریخ ششم جنوری جاری همزمان به این پایگاه هوایی و پایگاه دریایی روسیه در شهر طرطوس حمله کرده و برای اولین بار از هواپیمای بدون سرنشین برای این حمله استفاده کردند.

روسیه اعلام کرد که این حمله با موفقیت دفع شده و طی آن هفت فروند هواپیمای بدون سرنشین سرنگون و شش فروند دیگر آن به کنترل نیروهای روس در آمدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *