نشت وزیران دفاع ناتو در بروکسل

۱۴ جوزا ۱۳۹۳

نشست وزیران دفاع کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) روز سه شنبه در بروکسل پایتخت کشور بلژیک آغاز شد و برای دو روز ادامه دارد، خروج سربازان خارجی و امنیت افغانستان و اوضاع اوکراین محور اساسی این نشست را تشکیل میدهند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بسم الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان نیز در این نشست شرکت دارد و قرار است در حاشیه نشست وزیران دفاع ناتو، وی  با مقام های ارشد جامعه جهانی درمورد اوضاع افغانستان نیز صحبت کند.

هرچند باراک اوباما، رییس جمهوری امریکا به تازگی اعلام کرد که بعد ازسال 2014 میلادی 9800 سرباز امریکایی در افغانستان باقی می مانند و این سربازان تا ختم سال 2016 بصورت تدریجی بیرون می شوند و بعد ازسال 2016 فقط 1000 سرباز امریکایی برای مشوره دهی به ارتش افغان و تأمین امنیت اماکن سیاسی امریکا در این کشور باقی خواهند ماند.

اما داگلاس لوت، سفیر دایمی امریکا در ناتو گفته است: پشتیبانی امریکا از افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی تا سال 2016 میلادی همچنان ادامه خواهد یافت، اما نحوۀ کمک‌های امریکا تا سال 2024 تغییر خواهد کرد.

داگلاس لوت، تعهد کرده است که امریکا بعد ازسال 2016 میلادی در کنار افغانستان است و کمک های خود را با افغانستان ادامه خواهد داد.

افغانستان

امنیت

بروکسل

دفاع

نشست

وزرا


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.