نشت وزیران دفاع ناتو در بروکسل

نشست وزیران دفاع کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) روز سه شنبه در بروکسل پایتخت کشور بلژیک آغاز شد و برای دو روز ادامه دارد، خروج سربازان خارجی و امنیت افغانستان و اوضاع اوکراین محور اساسی این نشست را تشکیل میدهند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بسم الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان نیز در این نشست شرکت دارد و قرار است در حاشیه نشست وزیران دفاع ناتو، وی  با مقام های ارشد جامعه جهانی درمورد اوضاع افغانستان نیز صحبت کند.

هرچند باراک اوباما، رییس جمهوری امریکا به تازگی اعلام کرد که بعد ازسال ۲۰۱۴ میلادی ۹۸۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان باقی می مانند و این سربازان تا ختم سال ۲۰۱۶ بصورت تدریجی بیرون می شوند و بعد ازسال ۲۰۱۶ فقط ۱۰۰۰ سرباز امریکایی برای مشوره دهی به ارتش افغان و تأمین امنیت اماکن سیاسی امریکا در این کشور باقی خواهند ماند.

اما داگلاس لوت، سفیر دایمی امریکا در ناتو گفته است: پشتیبانی امریکا از افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی تا سال ۲۰۱۶ میلادی همچنان ادامه خواهد یافت، اما نحوۀ کمک‌های امریکا تا سال ۲۰۲۴ تغییر خواهد کرد.

داگلاس لوت، تعهد کرده است که امریکا بعد ازسال ۲۰۱۶ میلادی در کنار افغانستان است و کمک های خود را با افغانستان ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *