نتیجه تقلبی انتخابات باطل شود؛ تشکیل حکومت همه‌شمول

کریم خلیلی، اظهار  داشت که نتیجه‌ تقلبی را نخواهند پذیرفت و از حکومت «همه‌ شمول» حمایت می‌کند.

وی افزود: “مانند کوه هندوکوش ایستاد خواهیم بود؛ اما هیچ‌ گاهی معنای شورش‌ گری نیست. انتخابات خیلی روشن است، تقلب خیلی روشن است. امروز محورهای ملی در برابر تقلب سازمان یافته ارگ ایستادند”.
خلیلی از نهادهای بین‌ المللی انتقاد کرد و گفت که این نهادها همانند انتخابات پارلمانی در مورد اعلام نتیجه‌ نهایی انتخابات ریاست جمهوری سکوت کردند.
به باور وی، نتیجه‌ تقلبی انتخابات ریاست جمهوری باید باطل اعلام شود در غیر آن، حکومت همه‌ شمول تشکیل خواهد شد و هیچ فرد یا گروهی نیز جلو آن را گرفته نمی‌ تواند.

محقق تاکید کرد که مردم افغانستان از شمال تا جنوب و شرق تا غرب علیه نتیجه‌ تقلبی انتخابات خواهند ایستاد و در صورتی که کمیسیون انتخابات و تیم ارگ بر تصمیم خود ادامه‌ دهند، حکومت همه‌ شمول به زودی تشکیل خواهد شد.

محمد محقق می‌گوید: «بخش عمده آرای دولت ساز تقلبی بود. بیت‌ المال مردم را چور کردند. پول پروژه‌ ها را به نام کود ۹۱ انتقال دادند و برای انتخابات مصرف کردند. به این خاطر بود که تیم ثبات و همگرایی بر اساس محاسبه‌ بایومتریک خود را برنده اعلام کرد.»

وی هشدار داد که در برابر نتیجه‌ تقلبی انتخابات ایستادگی خواهند کرد و در صورتی این پیچیدگی به یک راه حل خواهد رسید که کمیسیون انتخابات نتیجه‌ را باطل اعلام کند.

بر بنیاد نتیجه‌ نهایی انتخابات ریاست‌ جمهوری که روز سه‌شنبه (۲۹دلو) از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شد، محمداشرف غنی با به دست آوردن ۵۰٫۶۴ درصد آرا پیروز انتخابات شد؛ اما دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله به این نتیجه واکنش نشان داده و گفت که در برابر کودتای انتخاباتی، حکومت همه‌ شمول ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *