نتانیاهو: بشار اسد جولان را فراموش کند

۲۵ حمل ۱۳۹۵

Netanyahu-5بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم اسرائیل گفته است كه سوری ها و بشار اسد رئيس جمهوری سوريه بايد جولان را فراموش كنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه اسرائیلی « اسرائيل هيوم» افزود: بشار اسد در جريان مذاكرات برای توقف جنگ و برقراری آتش بس در سوريه از غربی ها خواسته است كه بايد به اشغال شدن جولان توسط اسرائيل و بازگشت آن به سوريه اعتراف كنند.

اين روزنامه اسرائیلی اضافه كرد: نتانياهو هنگامی كه از اين درخواست رئيس جمهوری سوريه مطلع شد در واكنش به آن گفت كه بشار اسد بايد جولان را فراموش كند.

به نوشته اين روزنامه اسرائیلی، نتانياهو در اين رابطه با « جان كری» وزير امور خارجه آمريكا صحبت كرد و چند روز قبل هم در يک تماس تلفنی با او گفت كه اين درخواست بشار اسد تحقق نخواهد يافت و اسرائيل، جولان را به احدی تسليم نمی كند.

اسرائيل هيوم نوشت: نتانياهو اين موضع را در ديدار آينده خود با ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه كه قرار است كمتر از دو هفته ديگر برگزار شود، تكرار كند.

اين روزنامه اسرائیلی همچنين فاش كرد كه نتانياهو در ديدار اخيرش با باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريكا درخواست كرده تا واشنگتن به آنچه « حاكميت اسرائيل» در جولان اشغالی سوريه خوانده است در مقابل توافق هسته ای بين ايران و گروه 1+5، اعتراف كند اما اوباما آن را نپذيرفته است.

اسد،

بازگشت،

جولان،

سوری ها،

فراموش،

ولادیمیرپوتین


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed