نتانیاهو: بشار اسد جولان را فراموش کند

Netanyahu-5بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل گفته است که سوری ها و بشار اسد رئیس جمهوری سوریه باید جولان را فراموش کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه اسرائیلی « اسرائیل هیوم» افزود: بشار اسد در جریان مذاکرات برای توقف جنگ و برقراری آتش بس در سوریه از غربی ها خواسته است که باید به اشغال شدن جولان توسط اسرائیل و بازگشت آن به سوریه اعتراف کنند.

این روزنامه اسرائیلی اضافه کرد: نتانیاهو هنگامی که از این درخواست رئیس جمهوری سوریه مطلع شد در واکنش به آن گفت که بشار اسد باید جولان را فراموش کند.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، نتانیاهو در این رابطه با « جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا صحبت کرد و چند روز قبل هم در یک تماس تلفنی با او گفت که این درخواست بشار اسد تحقق نخواهد یافت و اسرائیل، جولان را به احدی تسلیم نمی کند.

اسرائیل هیوم نوشت: نتانیاهو این موضع را در دیدار آینده خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که قرار است کمتر از دو هفته دیگر برگزار شود، تکرار کند.

این روزنامه اسرائیلی همچنین فاش کرد که نتانیاهو در دیدار اخیرش با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا درخواست کرده تا واشنگتن به آنچه « حاکمیت اسرائیل» در جولان اشغالی سوریه خوانده است در مقابل توافق هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵، اعتراف کند اما اوباما آن را نپذیرفته است.

Author