نتانیاهو باز هم فلسطینیان را خانه خراب کرد

۲۷ قوس ۱۳۹۵

نخست وزير رژيم اسرائیل  برای انتقامجويی از فلسطينی ها، دستور تخريب فوریِ خانه های فلسطينی های ساكن اراضی اشغالی سال 48 و شرق قدس را صادر كرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، اين دستورِ بنيامين نتانياهو نخست وزیر رژیم اسرائیل، در راستای فرونشاندن خشم شهرک نشينان صهيونيست از تخليه شهرک “عمونه” واقع در كرانه باختری، صادر شده است.

بر پايۀ گزارش راديو رژيم صهيونستی، بنيامين نتانياهو از نهادهای مربوطه در كابينه خود خواست؛ فوراً خانه های فلسطينيان در داخل اراضی اشغالی به ويژه در منطقه النقب و قدس اشغالی را به بهانه نداشتن “مجوز” منهدم كنند.

ايمن عوده، رئيس فراكسيون مشترک عربی در پارلمان رژيم صهيونيستی (كنست)، به اين دستور غيرقانونی نتانياهو واكنش نشان داد و گفت: اين تصميم به معنای برابر دانستنِ شهرک نشينانِ غصب كنندۀ اراضی فلسطينی با فلسطينی هايی است كه خانه های خود را بر روی اراضی خود بنا كرده اند اما تنها به دليل تأييد نشدن نقشه های ساختمانی، موفق به كسب مجوز نشده اند.

عوده خاطر نشان كرد: چند ماه است كابينه اسرائيل تلاش می كند به وضعيت 40 خانواده كه خانه های خود در شهرک غيرقانونی عمونه را تخليه كرده اند، سر و سامان دهد. اين در حالی است كه 40 روستا در النقب وجود دارند كه حتی از پيش از تأسيس «اسرائيل» وجود داشتند، اما «اسرائيل» حاضر نيست آن ها را به رسميت بشناسد، در واقع «اسرائيل» در اين موارد، فقط به دنبال تخريب و انهدام است.

اسرائیل

انتقامجویی،

خانه،

شهرک نشینان،

فلسطینیان،

نتانیاهو،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.