نبیل: شهرکابل در محاصره 107 مرکز تروریستی است

۲۶ قوس ۱۳۹۳

رحمت الله نبیل، سرپرست اداره عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید که 107 مرکز تروریستی در اطراف شهرکابل فعال است و ۱۰۳گروه مسلح غیرقانونی در این شهر حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به دنبال درگیری‌های سه روزه در ولایت کنر و افزایش حملات انتحاری و انفجارها در کابل و سایر شهرهای کشور، مجلس نمایندگان روز چهارشنبه (26 قوس) مسئولان نهادهای امنیتی افغانستان را احضار کرده بود.

در نشست روز چهارشنبه اعضای مجلس نمایندگان سرپرست‌ اداره عمومی امنیت ملی، وزارت دفاع و امور داخله کشور حضور داشتند.

آقای نبیل گفت: که نیروهای امنیتی افغان تجهیزات لازم را برای مقابله با شورشیان در اختیار ندارند.

به گفته وی، اطلاعات دقیق امنیتی نشان می‌دهد که در اطراف شهرکابل ۱۰۷مرکز تروریستی فعال است و ۱۰۳گروه مسلح غیرقانونی در این شهر حضور دارند.

سرپرست اداره امنیت ملی می گوید شهر کابل ۲۶در ورودی دارد که تنها در چهار ورودی آن نیروهای امنیتی مستقر هستند در حالی که ۲۲ورودی دیگر باز است.

رحمت الله نبیل با انتقاد از وضعیت امنیتی و سیاسی گفت: “ماشین‌های اسکن که برای بررسی موتر‌های تیزرفتار و باربری در دروازه‌های شهر نصب شده، فقط یک و نیم ساعت سوخت دارند و سوخت حدود ۲۳ساعت این ماشین‌ها دزدی می‌شود.”

آقای نبیل با انتقاد از عملکرد مقامات در کابل گفت: ۸۰درصد مدارک موترها در شهر کابل به نام افراد ثبت است و ۵۰۰عراده موتر زرهی شیشه سیاه بدون مدرک در این شهر گشت و گذار می‌کنند بنا براین تامین امنیت و مبارزه با نا امنی‌ها و زورگویی‌ها نیازمند اراده سیاسی قوی است.

107 مرکز

امنیت

تروریست

کابل

مجلس

نبیل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.