نبیل، رابطه نزدیک رئیس جمهور با حقانی را افشا می سازد

۴ میزان ۱۳۹۸

رحمت الله نبیل، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری گفته است که اسناد معتبری در مورد رابطه نزدیک رئیس جمهور غنی با شبکه حقانی دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بعد از اظهارات رئیس جمهور در مورد این که برای رحمت الله نبیل و داکتر عبدالله عبدالله باید محکمه خاص ایجاد شود، آقای نبیل به آن واکنش نشان داده است.

رئیس پیشین امنیت ملی در صفحه فیس بوکش گفته است که «آقای محمد اشرف غنی، تهدید کرده که در صورت پیروزی اش، من و عبدالله را به دليل قضيه رهايى خليل فيروزى در مقابل پول به محکمه می فرستد، به همان محکمه یی که تروریستان را برائت داده و جاسوس و دزد را با اخاذی برای کمپاینش، آزاد می کند.»

نبیل خواهان تعویق یک هفته ای انتخابات ریاست جمهوری شده و گفته است «من پیشنهاد می کنم، انتخابات یک هفته به تعویق بیفتد و من اسناد میلیون ها دالر اخاذی و خیانت ایشان را در محکمه یی علنی عرضه می کنم.»

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری به رابطه نزدیک رئیس جمهور غنی با شبکه حقانی اشاره کرده و می گوید «از گرفتن پول از «آى اس آى» در كمپاين هاى سال ٢٠١٤ گرفته تا به پيشفروش قرار دادها و روابطش با شبكه تروريستى حقانى.»

در ادامه آمده است «بعدش مردم ما قضاوت كنند كه كيها قابل محاكمه هستند؟! مردم ما قضيه خليل فيروزى و شهرک هوشمند را حتمن به خاطر دارند! اگر اعضاى بلند پايه تيمش در قضيه گرفتن پول از خليل فيروزى دخيل نبودند باز ايشان حق به جانب هستند، در غير آن خود داكتر اشرف غنى بايد جوابگو باشند.»

رئیس پیشین امنیت ملی می گوید «خط ديورند و نصب سيم خاردار در خاک افغانستان باشد سر جايش. يالله “دا گز او دا ميدان”. اما بهترین محکمه وجدان است، اگر هنوز ذره یی وجدان در ایشان هست سر در گریبان خود فرو کنند. به قول شاعر شهید قهار عاصی؛

بگو به خاک‌فروش

که این دیار تحمّل ندارد از این پس

سفارشاتِ برون‌مرزیِ خیانت را.

و

و هیچ فرعونی در این جفاکده

چادر نمی‌تواند زد.»

دسته انتخاباتی «دولت ساز» به رهبری محمد اشرف غنی و ریاست جمهوری تا حال در این رابطه واکنش نشان نداده است.

اشرف غنی

انتخابات

حقانی

خلیل فروزی

رحمت الله نبیل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.