نامزدان انتخابات بر پایان خشونت علیه زنان تاکید کردند

۸ دلو ۱۳۹۲

جمعی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، طی نشستی در کابل بر ضرورت پایان خشونت‌ها علیه زنان تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جمعی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، طی نشستی در کابل، با تاکید بر پایان خشونت‌ها علیه زنان در کشور، اعلام کردند، تا هنگامی که به معضل خشونت در برابر زنان رسیدگی جدی نشود، چالش‌های بزرگ کشور از میان برداشته نخواهد شد.

آنان تصریح کردند، به رغم آن که هر روز ده‌ها مورد خشونت علیه زنان در کشور انجام شده اما صدای این زنان از سوی ناقضان حقوق زن خاموش می‌شود.

داکتر عبدالله عبدالله، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: توجه به حقوق زن نیاز جامعه افغانستان است.

وی افزود: بدون رسیدگی به مشکلات زنان افغان، نمی‌توان از مشکلات فعلی جامعه افغانستان عبور کرد.

نادرنعیم، کاندیدای دیگر انتخابات ریاست جمهوری می گوید: در بخش حقوق زنان جدی هستیم و به کسی اجازه نمی‌دهیم که حقوق آنان را زیر پا گذارد.

عبدالوهاب عرفان، معاون دوم عبدالرب رسول سیاف نیز گفت: زن‌ها در مسائل اقتصادی نقش کلیدی و اساسی دارند و باید زمینه فعالیت‌های اقتصادی برای آنان فراهم شود.

در این نشست، گروه دادخواهی حقوق سیاسی زنان طرح هفت ماده‌ای را برای حمایت از حقوق اساسی زنان، در اختیار نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گذاشت.

حمیده وردک عضو گروه دادخواهی حقوق سیاسی زنان  بیان داشت: در طرح پیشنهادی این نهاد، بر حضور زنان در نظام قضایی افغانستان، نقش زنان در نهادهای تحصیلات عالی و منع خشونت علیه زنان، تاکید شده است.

انتخابات

خشونت

ریاست جمهوری

زنان

نامزدان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.