میراث بد جنبلاط برای فرزندش

۲ سرطان ۱۳۹۴

walid1دروزیهای لبنان در اعتراض به ولید جنبلاط؛ خط و مشی وی به نمایندگی از طرف جامعه دروزیها را محکوم نموده و هرگونه همسوئی با گروه‌های النصره و داعش را تقبیح کرده و خواهان عذرخواهی رسمی وی از جامعه دروزی‌ها و مردم لبنان شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شایان ذکر است که وليد جنبلاط رييس حزب دروزي سوسياليست ترقي‌خواه لبنان از جمله کساني است که گروه تروريستي تکفيري جبه ­النصره را يک گروه مبارز خوانده و طی پیامی از دروزي‌هاي سوريه خواسته است تا با النصره و داعش و ديگر گروه‌هاي تروريستي تکفيري همکاري کرده و به صفوف آنها بپيوندند.

ولید جنبلاط پس از زمینه‌چینی برای جایگزینی پسرش تیمور به عنوان رئیس حزب متبوع در یک اقدام نسنجیده در حمایت از داعش و النصره برخلاف دیدگاه اکثریت دروزی‌ها که خواستار مقابله با تکفیری ها و تروریست‌ها هستند تصحاب ریاست حزب توسط “تیمور” را با تردید‌های جدی مواجه کرده است.

اعضاي گروه ۱۴ مارچ به ويژه سعد‌الحريري رييس جريان المستقبل، سمير جعجع رييس حزب نيروهاي لبناني و احمد الحريري دبيرکل حزب جريان المستقبل از ترس خشم محمد بن سلمان در روزهاي اخير تمام قد به دفاع از داعش، جبهه‌النصره و ديگر گروه‌هاي تروريستي تکفيري برخاسته و خواستار پايان نبرد نيروهاي مقاومت اسلامي حزب‌الله با اين گروه‌ها شده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود به زودی واکنش‌های درون گروهی تندی نسبت به این اقدام ضد ملی رهبران گروه‌های لبنانی را شاهد خواهیم بود.

جامعه،

جنبلاط،

دروزیها،

لبنان،

محکوم،

میراث،

نمایندگی،

همسوئی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed