مولوی عبدالرقیب تخاری قربانی راه صلح افغانستان

۳۰ دلو ۱۳۹۲

حامد کرزی رئیس جمهوری کشورمان کشته شدن مولوی عبدالرقیب تخاری عضو تحریک اسلامی طالبان را محکوم کرد و وی را قربانی آشکار در راه صلح دانست.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مولوی عبدالرقیب تخاری وزیر اسبق امور مهاجرین حکومت طالبان که حامی صلح و تفاهم در افغانستان بود، پس از اشتراک در مذکرات اخیر صلح در دوبی که تحت ریاست ملا آغا جان معتصم آغاز گردیده بود، به پشاور بازگشت و روز دوشنبه در آنجا به شهادت رسید.

حامد کرزی رئیس جمهوری کشورمان در حالیکه کشته شدن موصوف را شدیداً محکوم می کند، یکبار دیگر تمام اعضای تحریک اسلامی طالبان را برادرانه خطاب کرده، از آنان می خواهد که به کشور شان برگردند و در فضای امن در داخل کشور با شورای عالی صلح مذاکرات را انجام دهند، زیرا هیچ افغانی در خارج امنیت واقعی ندارد، خصوصاً آن عده افغانهای وطن دوست که در کشور شان خواهان صلح و امنیت هستند و برای این هدف کار می کنند.

همچنان رئیس جمهور کشور از تلاش های تحریک اسلامی طالبان تحت ریاست ملا آغا جان معتصم که در این اواخر در راه صلح و تفاهم آغاز شده، استقبال می کند و آنرا برای مردم افغانستان که از جنگ و بدبختی خسته شده اند و کشورشان در حال گذار از مراحل جدید سیاسی است، یک مژده خوب می داند.

کرزی آرزومند است که تلاش های صلح کاملاً موفق شود و آرزو دارد که تمام رهبران تحریک طالبان در رابطه به پروسه و مذاکرات صلح در کشور شان اقدام نمایند تا مردم شانرا از صلح و آرامش بهره مند سازند.

رئیس جمهور کرزی مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را برای خانواده مولوی عبدالرقیب تخاری که جنازه اش دیروز در کشورش با احترام به خاک سپرده شد، ابراز می کند و برای آنان از درگاه خداوند (ج) صبر جمیل تمنا می کند.

افغانستان،

تخاری

صلح ،

قربانی ،

مولوی عبدالرقیب،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.