منصور دادلله: رهبر جدید طالبان از استخبارات پاکستان فرمان برداری میکند

۱۶ سنبله ۱۳۹۴

1964409_403476159799294_907106108_nملامنصور دادالله یکی از رهبران برجسته ی طالبان در یک پیام ویدیویی به صراحت مخالفت خود را با ملااختر محمد منصور رهبر جدید طالبان اعلان کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، منصور دادالله در یک پیام تصویری که روز گذشته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، تاكيد كرد: شماری از افراد مغرض و فاسد پس از گسستن روابط شان با ملاعمر رهبر پيشين طالبان، عرض اندام کردند و به نام اميرالمومنين جديد، در چشمان مردم خاک پاشيدند.

وي تصريح نمود: شبکه‌هاى استخباراتى در پاکستان، ضمن خواست‌هاى نامشروع ديگر، از وى تقاضاى قتل‌هاى هدفمند را نيز کرده بودند.

دادالله از طالبان مسلح می خواهد که به‌جاي درگيرى ذات‌البينى ميان مسلمانان، در منازل شان نشسته و از اين فتنه خود را نجات دهند.

این در حالیست که مقام های امنیتی ولايت زابل، گزارش‌هایي را تایید کرده اند که اخیرا در ولسوالی خاک افغان این ولایت، افراد مسلح منصور دادالله با افراد مسلح وابسته به ملا اختر محمد به درگیری مسلحانه پرداخته اند که به هر دو طرف تلفات جانی وارد شده است.

همچنين ملا منصور دادالله در این پیام تصویری می‌گوید: دو هفته پیش والى طالبان ٥٠ فرد مسلح موترسايکل سوار را فرستاد و بر وى حمله کردند.

وي به افرادش دستور داده است كه در صورت حمله، از خودشان دفاع كنند.

استخبارات ،

پاکستان

رهبر،

طالبان،

ملااختر،

منصور دادلله،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed