ملاقات ربانی با ملابرادر در پاکستان

رئیس شورای عالی صلح کشورمان در پاکستان با ملابرادر، یکی از رهبران پیشین طالبان ملاقات کرد.

به گزارش خبرگزای خاورمیانه، شهزاده شاهد، یک سخنگوی شورای عالی صلح گفته است که صلاح الدین ربانی، هفتهء گذشته با ملابرادر، در پاکستان ملاقات کرده است، آقای شاهد در باره جزئیات این ملاقات توضیحات نداد اما گفته است که تنها آقای ربانی با ملابرادر دیدار کرد.

ملابرادر که گفته می شود زمانی معاون ملامحمد عمر، رهبری فراری طالبان بود در سال ۲۰۱۰ در شهر کراچی پاکستان از سوی اداره استخبارات پاکستان (آی اس آی)، به همکاری سازمان اطلاعات امریکا (سی آی ای) بازداشت گردید.

مقام های افغان در سه سال گذشته بارها خواستار  رهایی ملابرادر  شدند و ظاهراً این تقاضا در ماه سپتامبر سال روان برآورده شد.

با آنکه مقام های پاکستانی از آزادی ملابرادر از زندان خبر داده اند اما گفته می شود که این فرمانده پیشین طالبان هنوز در قید آی اس آی بسر می برد.

امرالله صالح، رئیس پیشین ریاست عمومی امنیت ملی در صفحۀ فیسبوک خود نوشت که صلاح‌الدین ربانی در آخرین سفر اش به اسلام‌آباد به محل نگهداری ملا برادر، که در یکی از مهمانخانه های آی‌اس‌آی بود، برده شد.

به نوشته آقای صالح پاکستانی ها پیش از این‌ که رئیس شورای عالی صلح افغانستان به‌ آن جا برسد، به ملا برادر داروی بی‌هوشی خورانیده بودند تا صلاح الدین ربانی نتواند با ملا برادر صحبت کند.

این ادعای آقای صالح از سوی مقام های حکومت افغانستان تایید یا رد نشده است اما سخنگوی شورای عالی صلح سفر آقای ربانی به پاکستان و ملاقات او با ملابرادر را تایید نمود.

این در حالیست که منابع نزدیک به اردوی پاکستان ادعا کرده اند که ملا برادر بعد از رهایی از زندان، آزادنه سفرهایی به افغانستان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *