مقامات محلی فراه از نا امنی های این ولایت می گویند

خبرگزاری خاورمیانه – حوزه جنوب غرب

مقامهای محلی و شورای ولایتی فراه کمبود نیروی تخصص یافته و تجهیزات نظامی در پولیس را عمده ترین مشکل فرا روی این ولایت در راستای تامین امنیت عنوان کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آنان میگویند در حال حاضر با وجود این مشکلات نا امنی ها در این ولایت افزایش یافته و نیاز است تا مسئولان پولیس فراه برنامه های ویژه ای را روی دست گیرند.

محمد عمر شیرزاد والی فراه میگوید: در حال حاضر نیاز است تا در پولیس فراه اصلاحات و توجه زیادی از سوی مسئولان امنیتی صورت گیرد و مشکلات امنیتی برطرف شود.

او می افزاید به دلیل غیر حرفه ای بودن پولیس روند نا امنی ها رو به گسترش بوده است.

از سویی دیگر عبدالبصیر خیرخواه رئیس شورای ولایتی فراه معتقد است که نبود تجهیزات پیشرفته، مهمترین دلیل تلفات پولیس و افراد ملکی در این ولایت میباشد.

آنان می افزایند نیاز است تا با تدابیر ویژه تغییرات عمده و اساسی در ساختار امنیتی فراه به وجود آمده و مردم به آرامش کامل دست یابند.

در همین حال محمد میرویس نورزایی فرمانده جدید پولیس فراه میگوید: مهمترین برنامه های وی در این ولایت، ایجاد نظم و اصلاح در صفوف پولیس و همکاری در شورای عالی صلح میباشد.

وی در این رابطه شرکت و سهم گیری مردم را در تامین امنیت موثر عنوان کرد.

پیش از این در چند ماه قبل حمله ی چندین فرد انتحاری به ساختمانهای دادگاه و دادستانی فراه، موج وسیعی از نگرانی ها را در این ولایت به وجود آورد.

پس از آن وزارتهای داخله و دفاع کشور تدابیر ویژه ی امنیتی را در این ولایت اتخاذ کردند که در نتیجه تلفات زیادی را به مخالفان مسلح دولت در پی داشت.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *