مقامات امریکایی: وضعیت امنیتی افغانستان بدتر می شود

۲۲ ثور ۱۳۹۶

مقامات اطلاعاتی ارشد امریکا درباره آیند وضعیت امنیتی افغانستان هشدار داده و گفته اند وضعیت امنیتی افغانستان بدتر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک مقام ارشد اطلاعاتی امریکا به مجلس سنای این کشور گفته است که وضعیت امنیتی در افغانستان با وجود افزایش اندک پشتیبانی نظامیان امریکایی از نیروهای امنیتی این کشور، بدتر خواهد شد.

دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی امریکا در اظهاراتی به سنای این کشور تاکید کرده است که جامعه اطلاعاتی ارزیابی کرده که وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان در سال 2018 حتی با افزایش اندک کمک‌های نظامی امریکا و شرکایش به این کشور مطمئنا بدتر می‌شود.

این اظهارات وی در حالی مطرح شده که اخیرا دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا اعلام کرد، مشغول بررسی اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان است.

خبرگزاری رویترز از جلسه استماع رئیس آژانس اطلاعات دفاعی ارتش امریکا گزارش داد تا زمانی که مربیان نظامی امریکا با سربازان افغان نزدیک‌تر به خط مقدم همکاری نکنند و تعداد این مربیان افزایش پیدا نکند و عملیات‌های شناسایی و اطلاعاتی در افغانستان افزایش پیدا نکند، وضعیت این کشور بدتر خواهد شد.

کوتس نیز گفت: افغانستان در عین حال به سختی خواهد توانست اتکای خود به جامعه بین‌المللی را کاهش دهد مگر آنکه شبه نظامیان را مهار کرده یا به یک توافق صلح با طالبان دست پیدا کند.

2018 بدتر خواهدشد

سنای امریکا

مقامات امریکایی

وخیم شدن وضعیت

وضعیت امنیتی افغانستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.