مرکل پیروز انتخابات آلمان

۱ میزان ۱۳۹۲

حزب آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان این کشور را در انتخابات عمومی از آن خود خواهد کرد.

به گزارش خبرگزای خاورمیانه، ارزیابی‌های انجام شده توسط چند شبکه تلویزیونی در روز یکشنبه (۳۱ سنبله) نشان می‌دهد که اتحادیه دموکرات مسیحی، حزب آنگلا مرکل، ۳۰۴ کرسی از ۶۰۶ صندلی مجلس عوام آلمان را از آن خود خواهد کرد.

نتایج این ارزیابی‌‌ها بدین معنی است حزب محافظه‌کار مرکل برای تشکیل دولت آینده آلمان نیازی به ائتلاف با دیگر احزاب ندارند.

این در حالی است که نظرسنجی‌های اولیه حکایت از آن داشت که حزب مرکل نیازمند است تا برای تشکیل دولت، با حزب مخالف چپ میانه سوشیال دموکراتیک ائتلاف به اصطلاح بزرگی را رقم بزند.

این ارزیابی‌ها در حالی منتشر شده است که ورود حزب مخالف اتحادیه اروپا، حزب جایگزین برای آلمان نامعلوم است، نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که این حزب بیش از ۵ درصد آرا را کسب نخواهد کرد.

با افزایش نتایج پیروزی حزب دموکرات مسیحی، آنگلا مرکل سال‌های خوب پیش رو را وعده داده است.

صدراعظم آلمان روز یکشنبه اظهار داشت، ما با یک‌دیگر طی چهار سال آینده برای رسیدن به سال‌های موفقیت‌آمیز برای آلمان هر کاری را انجام خواهیم داد.

روز شنبه، طی یک راهپیمایی در برلین، پایتخت آلمان مرکل به جمعیت دموکرات مسیحیان گفت که برای منافع آلمان از دولت حمایت کنند، وی اظهار داشت، من به شخصه مدیون آلمانی‌ها هستم، به من قوت و قدرت بدهید تا بتوانم چهار سال دیگر برای آلمان خدمت کنم.

در حالی ارزیابی‌ها از پیروزی مرکل حکایت دارد که يک نظرسنجي تازه منتشر شده نشان مي‌دهد، تقريبا نيمي از یوناني‌ها معتقد هستند که انتخاب مجدد آنگلا مرکل، نتايج منفی بر کشورشان خواهد داشت.

روزنامه يوناني “کاترمريني” روز جمعه (۲۹ سنبله) گزارش داد، ۴۷ درصد از شرکت‌کنندگان در اين نظرسنجی گفته‌اند که عواقب پيروزی مرکل در انتخابات هفته آينده ميلادی “به نوعی منفی” خواهد بود.

تنها از هر ۱۰ نفر يک تن معتقد بود که انتخاب مجدد مرکل نتايج مثبتی برای اين کشور مقروض به دنبال خواهد داشت.

اين تحقيق همچنين نشان داد که اکثريتی اين شرکت‌کنندگان، ۷۹ در صد، گفته‌اند که نظری منفی نسبت به مرکل دارند که گفته بر شرايط سخت رياضت اقتصادی يونان ادامه خواهد داد.

آلمان،

انتخابات

پارلمانی،

پیش گام،

مرکل،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.